Румуни виграли мільйон євро на днопоглиблення в Ізмаїльському і Ренійському портах
10.09.2018   //   127 Переглядів

Адміністрація Ізмаїльського морського порту 2 серпня за результатами тендеру замовила компанії «Complex Delta Srl» (м. Тулча, Румунія) днопоглиблення на 1,04 млн євро, або 32,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До квітня 2019 року виконають технічне обслуговування акваторій морських портів Ізмаїл та Рені для підтримки навігаційних габаритів шляхом експлуатаційного днопоглиблення.

Загальний обсяг днопоглиблення в Ізмаїльському порту із відвезенням ґрунту на 2-4 км становить 156 тис куб. м по 5,06-5,28 євро за кубометр, а в Ренійському порту із відвезенням ґрунту на 0,7-1,7 км – 44 тис куб. м по 4,95-5,01 євро за кубометр. Таким чином, середня вартість днопоглиблення складає 160 грн.

Це дешевше від квітневих цін компанії «China Harbour Engineering company Ltd.» (Китай) на днопоглиблення у Южненському порту з відвезенням ґрунту на більшу відстань 8-10 км, які становили 173 грн. і 213 грн.

Що ж до одного з нинішніх портів – Ізмаїльського, то у 2016 році днопоглиблення там у виконанні ДП «Укрводшлях» коштувало 156 грн., що майже дорівнює теперішній ціні.

Ціна угоди на 11% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 35,82 млн грн.

Румунська фірма «Complex Delta Srl» Хрісту Карамана займається готельним бізнесом, водними перевезеннями, забезпеченням харчування, будівельними роботами тощо. Вона вперше виграла тендер в Україні, підтвердивши досвід днопоглиблення вісьмома угодами з Адміністрацією біосферного заповідника дельти Дунаю і компанією «Vard Tulcea SA».

Допущеними конкурентами були фірма «Natural Ecoconstruct Srl» (м. Тулча, Румунія) Емілії Попеску та южненське ТОВ «Укрстройсервіс» одесита Сергія Чудіна, яким керує Дмитро Кондрашов. В одному офісі з українською фірмою-суперником також прописані ТОВ «Пі Енд Оу Мерітайм Юкрейн» і ТОВ «Пі Енд Оу Мерітайм Холдінгз Юкрейн» Єгора Гребеннікова, Олега Кутателадзе та Андрія Ставніцера.

ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро Азімут» не допустили до торгів за непідтверджений досвід виконання аналогічних договорів, відсутність строку надання послуг у проекті договору та обладнання для промірних робіт чи наміру залучити до них субпідрядника.

Відхилений «Азімут» поскаржився в АМКУ, але адмінколегія не задовольнила скаргу, бо один з наданих трьох необхідних договорів на інформаційно-технічний аутсорсінг не міг вважатися аналогічним, а незазначений строк надання послуг порушував умови тендеру.