«Антонов» приховав всі дані про ціни авіапалива так само як і про вартість послуг юристів «Ілляшев і партнери»
03.09.2018   //   453 Переглядів

Державне підприємство «Антонов» оприлюднило звіт про угоду з ТОВ «Юкойл» від 20 серпня про постачання авіаційного палива, приховавши усі дані про вартість палива. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Держпідприємство повідомило лише, що замовлено 1 тисячу тонн палива Джет-1 (ТС-1, РТ) . Щодо ціни договору та одиниці товару у звіті вказано «не визначено». Звіт про угоду підписав начальник відділу організації конкурсних торгів А.В.Чернишук.

При цьому за кілька днів до цієї угоди ДП «Антонов» уклав ще одну угоду з тим самим «Юкойлом» Юрія Безлюдного на постачання значно меншої кількості авіапалива – 60 тонн. Однак у цьому випадку була вказана загальна вартість угоди 1,64 млн грн. і вартість палива 27 380 грн/т. Якби по більшій угоді паливо замовили по такій же ціні, то її вартість склала б понад 27 млн грн.

Раніше «Антонов» таким же чином приховав дані про вартість послуг ТОВ «Юридична фірма «Ілляшев і партнери», не вказавши у звіті по угоду від 7 березня 2018 року жодних даних про предмет та вартість угоди. Лише в травні в «Прозорро» були оприлюднені дані про додаткову угоду між «Антоновим» і «Ілляшевим» про те, що юристи представляють держпідприємство у Верховному суді України у судовій справі  за позовом Міністерства оборони про стягнення заборгованості у розмірі 164 млн грн. за Державним контрактом з оборонного замовлення на закупівлю озброєння та військової техніки № 07-01 від 02.04.2001р. При цьому «Антонов» визначив, що платитиме гонорар юристам у доларах: $5 тис за підготовку касаційної скарги і $3 тис складе гонорар юрфірми у випадку, якщо Верховний суд винесе ухвалу про зупинку виконання рішень першої та апеляційної інстанції. Ще $12 тис «Ілляшев і партнери» мав отримати, якщо Верховний суд скасує рішення попередніх інстанції. Вже через тиждень після укладення цієї угоди Верховний суд 14 березня постановив скасувати рішення попередніх інстанцій і направив справу на новий розгляд у госпсуд Києва. Відтак видатки «Антонова» на отримання такої постанови за допомоги «Ілляшева і партнерів» склали  $20 тисяч.

Нагадаємо, у 2017 році «Антонов» укладав угоди на поставку авіапалива з з ТОВ «Паладіум Плюс» Костянтина Дергачева. Тоді держпідприємство також частково приховувало дані про ціни замовленого палива.

Дергачов є партнером Михайла Ілляшева по компаніям «А с о ц і а ц і я юридичних фірм України» і «Центр експертних досліджень». Ілляшев – співвласник та управляючий партнер компанії «Ілляшев і партнери», яка обслуговує «Антонов» у якості юридичного радника. Інтереси «Антонова» у спорі з турецькими аеропортовиками представляв старший партнер «Ілляшев і партнери» Роман Марченко. Цей депутат Київради від «Самопомочі» пов’язаний із низкою скандалів.

Також Дергачов разом із Автанділом Хачідзе є бенефіціарами ТОВ «Адлі», підписантом якого значиться ще одна співзасновниця «Ілляшев і партнери» Марія Макодзеба.

Крім того, Дергачов – бенефіціар панамського офшора «Tesson Consulting Corp.», на який оформлене ДП «Центр правового консалтингу». Останнє надавало якісь юридичні послуги банкрутуючому ПАТ «Сумихіпром».