Монопольний імпортер ліків «Рош» та троє його дистриб’юторів отримали 18 мільйонів штрафу за змову
02.08.2018   //   179 Переглядів

Антимонопольний комітет оштрафував ТОВ «Рош Україна» та трьох українських дистриб’юторів ліків виробництва «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд» загалом на 18,07 млн грн за штучне завищення цін на препарати для бюджетників протягом 2012-2016 років. Про це повідомила державна уповноважена АМКУ Світлана Панаіотіді.

Єдиний імпортер лікарських засобів виробництва компанії «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд» (Швейцарія), ТОВ «Рош Україна», отримав 9,12 млн грн штрафу. Також АМКУ оштрафував трьох українських реалізаторів ліків – ТОВ «БаДМ» (5,41 млн грн), ТОВ «Бізнес Центр Фармація» (3,21 млн грн) та ПАТ «Альба Україна» (0,34 млн грн).

Комітет визнав, що умови договорів, укладених між компанією «Рош Україна» і згаданими дистриб’юторами, призвели до необґрунтованого підвищення цін на ліки, які закуповувались українськими бюджетними закладами охорони здоров’я у 2012-2016 роках.

Зафіксовані дії компаній антимонопольники визнали антиконкурентними і зобов’язали «Рош Україна», «БаДМ» та «Бізнес Центр Фармація» припинити порушення у двомісячний строк з дня одержання рішення.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року за антиконкурентні дії зі схожою доказовою базою АМКУ наклав 1,65 млн грн штрафу на «Алкон Фармасьютікалз ЛТД» (українське представництво швейцарської компанії «Алкон, Інк») та чотирьох дистриб’юторів, які протягом 2011-2013 років були найбільшими українськими імпортерами продукції «Алкон» («Альба Україна», «БаДМ», «Вента.ЛТД» та «Оптіма-Фарм, Лтд»).

Із висновками регулятора не погодився лише «БаДМ». Інші троє дистриб’юторів, як і українське представництво компанії «Алкон», сплатили штрафи. Розгляд цієї справи сьогодні перебуває на другому судовому колі. 21 травня Київський апеляційний господарський суд призначив проведення експертизи щодо правильності визначення АМКУ товарних меж ринку (детальніше у матеріалі «Логогриф товарних меж ринку»).

Також, як повідомляли «Наші гроші», 20 червня Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду відмовив у задоволенні скарги ТОВ «БаДМ» у справі проти АМКУ щодо визнання недійсним рішення регулятора про накладення на компанію 903 тис. грн штрафу за необґрунтоване підвищення нею вартості ліків групи компаній «Серв’є» для бюджетних замовників.