«Tendermaster» за підтримки ДП «Прозорро» відшив запит АМКУ щодо IP-адреси учасника тендеру
27.07.2018   //   583 Переглядів

Адміністративна колегія Харківського ОТВ АМКУ закрила справу про порушення ТОВ «Квадро-Сервіс» конкурентного законодавства у вигляді неподання на запит антимонопольників інформації про одного з учасників тендеру.

Про це свідчить відповідне рішення колегії.

Приймаючи рішення про закриття справи харківські антимонопольники виходили з того, що у ході її розгляду не виявили обставин, які могли б засвідчити факти порушення конкурентного законодавства компанією «Квадро-Сервіс» (оператор електронного майданчика «Tendermaster»).

Адміністративна колегія Харківського ОТВ АМКУ запитувала інформацію у рамках перевірки минулорічного тендеру виконавчого комітету Апостолівської міської ради на закупівлю офісних меблів очікуваною вартістю 297 тис. грн.

На тодішні торги прийшли 16 учасників, тендерні заявки 15 з яких замовник відхилив. Викинуті з торгів учасники звинувачували замовника у неправомірних рішеннях, як от – відхилення за однією з підстав щодо ненадання відгуків від замовника, які насправді були завантажені.

У березні договір було підписано із підприємицею із міста Апостолове Ганною Децик, яка у липні припинила діяльність як ФОП. За договором Децик перерахували 288 тис. грн.

Перевіряючи цю закупівлю на предмет дотримання вимог конкурентного законодавства, колегія скерувала запит у «Квадро-Сервіс» щодо надання інформації стосовно переліку IP-адрес, з яких один із учасників торгів здійснював реєстрацію та входив до свого е-кабінету, а також стосовно інших дій, пов’язаних з участю у торгах.

Однак, «Квадро-Сервіс» відмовилось надавати запитувану інформацію, посилаючись на відсутність технічних можливостей для збереження та, як наслідок, надання зазначених даних.

У компанії повідомили, що в базі електронного майданчика зберігається інформація про:

  • Дату та час завантаження документа користувачем у систему
  • Дату та час виставлення рахунку користувачу
  • Дату та час реєстрації користувача
  • Реєстраційні дані користувача.

На думку власників майданчику, дані про IP-адреси, з яких учасники торгів заходять до системи, не є інформацією пов’язаною з проведенням процедури закупівель, оскільки «факт входу в електронний кабінет учасника торгів не є підтвердженням того, що користувач здійснює певні дії пов’язані з участю чи проведенням закупівлі».

Зі свого боку ДП «Прозорро» повідомило, що жоден нормативно-правовий акт не передбачає обов’язку операторів електронних майданчиків зберігати перелічену вище інформацію із зазначенням періоду та форми.