Криворізькі «прокладки» зі старим корінням розіграли 78 мільйонів на коштовну каналізацію Дніпра
25.07.2018   //   424 Переглядів

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 20 липня за результатами тендеру замовив ТОВ «Еліт Буд Лтд» будівництво каналізації за 78,32 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року збудують магістральний водовідвідний канал у Діївській заплаві від паводко-дренажного каналу «Діївський» до скидної канави в районі вул. Андрійченка.

За підсумковою відомістю ресурсів, природний рядовий пісок замовили по 1 179 грн./куб. м (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки) на загальну суму 166 тис грн.

Це вчетверо дорожче від середньої ціни на інших тендерах, яка становить 250 грн./куб. м.

Труби сталеві електрозварні прямошовні та спіральношовні труби з опором розриву не менше 38 кгс/кв. мм обійдуться у 1,35 млн грн. У тому числі труби діаметром 1 620х20 мм купили по 35 645 грн./м. У перерахунку через густину сталі це становить близько 45 тис грн./т.

Днями на виграному іншою фірмою тендері цього ж замовника такі труби меншого діаметру коштували майже на чверть дешевше – 37 тис грн./т. А в березні Дирекція з будівництва другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» замовила такі труби менших діаметрів по 26-28 тис грн./т, що принаймні в півтора рази дешевше.

Гофровані безнапірні труби СПИРО (SPIRO) для зовнішніх каналізаційних мереж діаметром 1 600 мм коштують 56 100 грн./м. Їхній клас жорсткості не вказаний. На них у кошторисі припадає 12,62 млн грн.

Харківський виробник ТОВ «Спіропласт» на своєму сайті продає труби СПІРО такого діаметру класів жорсткості від SN2 (легкий: санація, ремонт, укладання мереж у кожух) до SN16 (важкий: магістральні дороги, вулиці, глибина до 12 м) по 22 950-30 600 грн./м із ПДВ, або 19 125-25 500 грн./м без урахування податку. Ціни класів жорсткості від SN10 (особливо важкий: аеропорти, магістральні шосе, великі навантаження на трубу) до SN16 (надважкий: великі глибини) там не оприлюднені.

На заробітну плату піде 3,43 млн грн., тобто 4% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 1,42 млн грн. Ціна угоди на 0,4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 78,65 млн грн.

ТДВ «Трест «Дніпроводбуд» пропонувало в півтора рази нижчу ціну. Його відхилили, бо воно завантажило 1-3 і 10-11 сторінки паспорта підписанта замість усього паспорта і не надало гарантійні листи про згоду з порядком формування тендерної ціни та про надання документів переможця у п’ятиденний строк у разі визначення переможцем.

За даними системи «YouControl», «Еліт Буд Лтд» заснований у 2015 році за місцем масової реєстрації по вул. Звіринецька, буд. 63 в Києві двома фірмами: ТОВ «Агенція антикризових рішень» Руслана Логінова та його ж ТОВ «Віртуальний офіс» із Юрієм Деревецьким. Обидві мають масову адресу по вул. Зоологічна, буд. 4а, оф. 139.

У 2016 році «Еліт Буд Лтд» переоформили в Зеленодольську Дніпропетровської області на Ярослава Радіоновича Волошина з Кривого Рогу. Раніше він мав прізвище Срайчук, займався роздрібною торгівлею і працював у ТОВ «Теплогазстрой» (припиняється), яке з 2008-2015 роках виграло тендерів на 318,73 млн грн.

Колись «Теплогазстрой» та його частий тендерний суперник ПП «Універсалгазбуд» належали Сергію Ларіоненку, екс-співзасновнику ТОВ «Концерн «Ліфт» із замкерівника Комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю в Дніпропетровській області ВГО «СГОУ «Народна рада» Олександром Юровських та Дмитром Шапраном, сином Сергія Шапрана – екс-депутата Дніпропетровської облради від блоку Лазаренка.

Директором «Еліт Буд Лтд» раніше була Наталія Хлєбородова, яка у 2015 році йшла у Верхньодніпровську міськраду від Радикальної партії Олега Ляшка, будучи юристом місцевого Управління ПФ України. Нині ж керівником фірми є Любов Філіпюк.

Загалом із березня 2017 року переможець отримав підрядів на 220,13 млн грн.

Дорожчим конкурентом було ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Промшляхбуд». Ця фірма зі статутним капіталом 100 грн. була заснована в Києві в лютому 2017 року Аліною Єрко і Віталієм Григорчуком. Нині Григорчук володіє ТОВ «Лендер Консалт» із Маріуполя на Донеччині, а Єрко – ТОВ «Девелопбудшлях» із Боярки на Київщині. Згодом «Промшляхбуд» переоформили в місті Апостолове на Дніпропетровщині на Миколу Литвина з Кривого Рогу. А цьогоріч власницею «Промшляхбуду» стала криворіжанка Інна Наумчак, а статутний капітал компанії зріс до 1,73 млн грн. Підприємниця Наумчак керує кіоском у складі торговельно-зупиночного комплексу «20 Автобаза» у Кривому Розі.

Усього з грудня 2017 року суперник виграв тендерів на 297,44 млн грн.