Фірму менеджера «приватівського» нардепа Берези підозрюють у розкраданні грошей, виділених на зливну каналізацію Дніпра
19.07.2018   //   314 Переглядів

Слідче управління  ГУ Нацполіції України в Дніпропетровській області розслідує кримінальну справу за фактом можливого порушення вимог законодавства під час використання бюджетних грошей, які виділяються на послуги з утримання об’єктів зливної каналізації та дощоприймальних колодязів. Про це написала Ольга Фоменко у «БюроUA».

За даними слідства, Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради в період з січня 2016 року по теперішній час неодноразово перераховував гроші на рахунок КП «Гідроспоруди» Дніпровської міськради за надання послуг з утримання об’єктів зливової каналізації та дощоприймачів, які згодом комунальне підприємство перераховувало ТОВ «Центр реконструкції та дизайну» («ЦРД»). Приватну фірму залучали до цих робіт в якості субпідрядника.

У податковому звіті фірми за перший квартал 2017 року є відомості про працевлаштування у «ЦРД» громадянки, яка в цей період нібито отримала від ТОВ «ЦРД» 23,5 тис грн. доходу.

В ході допиту цієї громадянки правоохоронці встановили, що трудових відносин з приватною фірмою вона не мала, не виконувала ніяких робіт і не підписувала ніяких документів по взаємовідносинах з «ЦРД». Вона також повідомила, що їй не відомо, хто насправді отримав гроші, які нараховувалися їй в якості зарплатні, а також те, що вона інформована про факт нарахування заробітної плати від ТОВ «Центр реконструкції та дизайну» двом громадянам без їх відома.

Слідчі вважають, що ці факти свідчать, що посадові особи ТОВ «Центр реконструкції та дизайну» під час виконання субпідрядних робіт за бюджетні гроші вказують в актах виконаних робіт відомості про нібито залучення до виконання робіт співробітників, які фактично не працюють на підприємстві і не отримують зарплати. І таким чином посадовці розкрадають бюджетні кошти, в подальшому виводячи їх (переводячи в готівку) шляхом нарахування фізичним особам в якості зарплати, які насправді не перебувають у трудових відносинах з «ЦРД».

Суд надав слідству доступ до документів ТОВ «ЦРД», що стосуються взаємовідносин фірми з КП «Гідроспоруди» за період з 1 січня 2016 року по 26 червня 2018 року.

Видання з’ясувало, що з 2016 року КП «Гідроспоруди» виграло сім тендерів департаменту благоустрою та інфраструктури на виконання робіт з утримання об’єктів зливової каналізації та дощоприймачів на загальну суму 253,80 млн грн. Для виконання всіх цих підрядів в якості субпідрядника комунальники наймали «Центр реконструкції та дизайну».

Засновником ТОВ «Центр реконструкції та дизайну» є Геннадій Полонський, керівник Владислав Фурсов. Полонський з сином нардепа Юрія Берези Максимом Березою є співзасновниками ТОВ «Спортивний клуб Дніпро-1», де курує Фурсов Антон Владиславович.

Народний депутат Юрій Береза («Народний фронт») ​​є почесним президентом «СК Дніпро-1». Спортивний клуб був створений влітку 2017 року. Про мету створення клубу і планах роботи Юрій Береза ​​і Геннадій Полонський торік розповідали разом в одному з прес-центрів Дніпра.

«Спортивний клуб Дніпро-1»  виник після банкрутства клубу «Дніпро», який спонсорував Ігор Коломийський, але покинув це робити в 2017 році і команда зникла. Юрій Береза був позаштатним радником Коломийського, коли олігарх очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію в 2014 році. Також Береза створив добровольчий батальйон «Дніпро-1», спонсорований Коломойським.