Терентьєв призначив головою Луганського відділення АМКУ екс-помічника нардепа Іванчука
17.07.2018   //   364 Переглядів

Костянтин Мєшков

Новопризначений голова Луганського тервідділення АМКУ Костянтин Мєшков приступив до виконання службових обов’язків 9 липня. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

До цього призначення Мєшков обіймав посаду заступника директора Департаменту – начальника управління міжнародної технічної допомоги, європейської інтеграції та інвестиційної діяльності у Луганській облдержадміністрації.

На позачергових виборах народних депутатів у 2014 році Мєшков балотувався до Верховної ради як член партії «Батьківщина», а у минулому скликанні ВРУ був помічником народного депутата від «Народного фронту» Андрія Іванчука, який у Раді опікується питаннями Антимонопольного комітету.

Так, у 2016 році Іванчук як голова Комітету з питань економічної політики підтримував законопроект №2168а, яким було підвищено поріг для отримання від АМКУ дозволу на концентрацію (понад 8 млн євро) та поріг контролю за концентрацією (понад 150 млн євро). Зауважимо, що одним із ініціаторів законопроекту був нардеп Андрій Журжій.

А торік Іванчук подав законопроект №6723, яким запропонував скасувати обов’язковість отримання в АМКУ дозволів на концентрацію, а також передбачив можливість без прийняття рішення по суті закривати або ж не розпочинати справи про порушення конкурентного законодавства (детальніше у матеріалі «Корупція і рукодупість: як АМКУ продаватиме справи по закону Іванчука»).

У травні цього року Костянтин Мєшков, як кандидат на посаду голови тервідділення, подав е-декларацію, у якій приховав наявність бізнес-активів. Йдеться про його участь у ТОВ «Сі Бі Електронікс Юкрейн», яким Мєшков співволодіє у рівних долях із поляком Богуславом Цєсьляком. Фірма спеціалізується на оптовій торгівлі іншими машинами та устаткуванням.

При цьому, Мєшков задекларував дивіденди дружини, Марини Земляної, від ТОВ «КУА “Інвестиційні партнери”» згадуваного вище нардепа Андрія Журжія.

До обрання депутатом, Журжій протягом десяти років очолював юридичний департамент групи компаній «Фоззі» Володимира Костельмана (мережа супермаркетів «Сільпо»). За даними декларації Мєшкова, його дружина працює у ТОВ «Сільпо-Фуд». Раніше працювала інспектором Луганської митниці.

Також Мєшков зазначив, що протягом звітного року працював у ТОВ «Будгарант плюс». За даними «Прозорро», ця компанія протягом 2016-2017 років отримала державних підрядів на загальну суму 68,37 млн грн.

Відомо, що Мєшков був депутатом від «Фронту змін» Ленінської районної у м. Луганську ради VI скликання.

Напередодні працевлаштування у Луганській ОДА, з 2014 року до весни 2017 року, Мєшков працював у ДП «Об’єднана Компанія “Укрвуглереструктуризація”», займався питаннями запобігання та виявлення корупції.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура розслідує привласнення службовими особами «Укрвуглереструктуризації» коштів держбюджету. Як повідомляли «Наші гроші» з посиланням на матеріали слідства, в.о. гендиректора цього держпідприємства та його заступник штучно створювали умови для перемоги в тендерах підконтрольних їм структур.