Троль не зміг знести через АМКУ розіграш 47 мільйонів на школу між помічниками «порошенківця»
11.06.2018   //   163 Переглядів

Адміністративна колегія АМКУ 29 травня не розглянула скаргу ТОВ «Євро-Інвест Буд» на торгах Управління освіти Глибоцької РДА Чернівецької області щодо реконструкції школи і дитсадка на очікувану суму 47,11 млн грн. Про це повідомила уповноважена АМКУ Агія Загребельська.

На тендер щодо реконструкції з добудовою корпусу на 450 місць (350 – школа і 100 – дитсадок) у селі Кам’янка прийшли три фірми: «Євро-Інвест Буд», КМП «Глибоцьке будівельно-монтажне управління»  і СТОВ «Надія».

Під час аукціону найнижчу ціну в 43,80 млн грн. запропонувало «Глибоцьке БМУ», але його відхилили за відсутність підтвердження досвіду і матеріально-технічної бази та електронно-цифрового підпису на тендерній пропозиції.

Потім на тих самих підставах відхилили «Євро-Інвест Буд» із ціною 45,00 млн грн.

Зрештою замовник обрав переможцем останню фірму «Надія» з найвищою ціною в 46,87 млн грн. і 27 квітня опублікував повідомлення про намір укласти з нею договір.

Однак відхилений «Євро-Інвест Буд» оскаржив тендер в АМКУ, вимагаючи від освітян відхилити пропозицію «Надії», відмінити закупівлю та не допускати дискримінаційних вимог у тендерній документації при оголошенні повторних торгів.

Зокрема компанія вказувала на вимогу двох аналогічних договорів замість передбаченого законом «Про публічні закупівлі» одного, неконкретизовані замовником параметри матеріалів у технічному завданні, перевищення «Надією» можливої допустимої вартості робіт відносно затвердженої проектно-кошторисної документації, включення замовником у кошторис глав «Утримання служби замовника» і «Проектно-вишукувальні роботи та авторський нагляд», якими повинен опікуватися він сам, тощо.

Під час розгляду скарги виявилось, що «Євро-Інвест Буд» не завантажив у складі своєї тендерної пропозиції жодного з документів, які вимагалися тендерною документацією. Замість них він розмістив у системі лише вимогу відмінити процедуру через неправильне визначення очікуваної вартості підрядних робіт за об’єктом будівництва. Адмінколегія припинила розгляд скарги, бо скаржник не обґрунтував порушення своїх прав та інтересів.

Відхиленою вінницькою фірмою-скаржником «Євро-Інвест Буд» володіє та керує Асім Асланли з Азербайджану, засновник іншого ТОВ «Раут-Трейдинг» із Вінниці.

Місцева фірма-переможець «Надія» належить Валентині Бічер. Керує нею Василь Бічер – депутат Чернівецької облради від «Блоку Петра Порошенка» і помічник нардепа від тієї ж партії Григорія Тіміша. Підписантом значиться Василь Білик, якого у 2015 році суд визнав винним у службовому підробленні та зловживанні повноваженнями, призначивши штраф 8 500 грн. із позбавленням права займати керівні посади на один рік та один місяць.

Засновниками відхиленого «Глибоцького БМУ» є Лариса Ванзуряк, Степан Мартинюк, Іван Світлицький та Георгій Шкробанець. Останній теж є помічником згаданого нардепа Григорія Тіміша, а також очолює КП капітального будівництва Глибоцької райради.