АМКУ забив на ціни в метро Києва, а бюджет заплатить чверть мільйона за розваги Кличка в США
06.06.2018   //   492 Переглядів

На фоні того, що у Кличка вирішили розрубати гордієв вузол стосунків з Ахметовим, переклавши відповідальність за відсутність гарячої воду у киян на «Нафтогаз» – решта новин виглядає досить дрібно. Але не менш симптоматично.

У дні, коли кияни стять на вухах від намірів «Київпастрансу» підняти ціну на проїзд у метро до 8 гривень, слідом за яким відразу піднімуть ціни маршрутними, Антимонопольний комітет умив руки від підвищення цін на проїзд в Києві. У прямому сенсі:

«Питання щодо встановлення та обґрунтованості тарифів на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування у місті Києві відносяться до компетенції Київської міської державної адміністрації».

І це зробила інституція, яка регулярно пхає носа (і по ділу пхає) в тарифи і ціноутворення на дуже різних ринках Якщо не вірите – просто запхайте в гугль слова «АМКУ тарифи». Навіть замахнулись на тарифи на грошові перекази аж у 51 банку! А ось ціни на проїзд у Києві – то для АМКУ виявляється питанням виключно Кличка. І все виглядає дуже обґрунтованим, посилання на закони, міністерські накази, методичну регуляторку. Але результат один – коли у Кличка одним розчерком пера вирішать в два рази підняти ціни на проїзд в метро, щоб виплатити Фуксу 2 мільярди за корупційні вагони, то пам’ятайте: АМКУ завчасу відморозився від розбору ціноутворення у головному перевізнику Києва.

Ну а між справами Віталій Кличко відправився за океан. З його власного розпорядження та пояснювальної записки відомо, що з 5 по 7 червня мер Києва планує перебувати у Вашингтоні, з 8 по 12 червня – у Нью-Йорку. Мета – низка двосторонніх зустрічей з представниками ділової та бізнес-еліти США. З собою мер прихопив начальника відділу аналітичної роботи управління аналітичного забезпечення голови КМДА Богдана Баласиновича (його дружина Наталія Баласинович очолює райраду Васильківа). За триразове харчування і готель в США платники податків Києва заплатять 263 тисячі гривень. Виходить приблизно $1300 в день на двох:

   

Разом з тим, поїздка передбачає пригоди, які не мають стосунку до мерської діяльності. Кличко насправді планує планує рвонути за чотириста кілометрів від Нью-Йорку в містечко Канастота з цілком особистою метою – потрапити в Міжнародний зал боксерської слави. Якраз з 7 по 10 червня гості матимуть турнір з гольфу, автограф-сесії зірок боксу, VIP-вечірку, парад чемпіонів і офіційну церемонія введення в Зал слави нових членів, яка відбудеться в казино Turning Stone Resort 10 червня.

Все це можна назвати зустрічами з діловою елітою. І це справді видатне досягнення українського боксера.

Але навіщо цей візит оформляти відрядженням, коли мільйонер запросто може оформити тижневу відпустку, з власної кишені оплатити вояж с будь-яким супроводом, а потім повернутись до Києва, де нікому нема діла до киян?

Блог від: Юрій Ніколов