Поліція запідозрила фірми Ніконова і Алієва у заволодінні новобудовою та 100 мільйонами «Укргазбанку»
04.06.2018   //   486 Переглядів

Житловий комплекс «Diamond hill»

Київська поліція та прокуратура підозрюють службових осіб АТ «Укргазбанк», ЗАТ «Сіті Нет», ТОВ «Вант», ТОВ «Етерніті ЛТД», ПрАТ «Мандарин Плаза», ТОВ «Універсальна Фірма «Конус», ТОВ «Ходострой» та ТОВ «К.А.Н.» у заволодінні житлового комплексу у Києві по вул. І. Мазепи, 11-А, літ. Б та коштами АТ «Укргазбанк». Про це йдеться в низці ухвал Голосіївського райсуду м. Києва датованих травнем 2018 року.

За даними слідства, у 2007 р. за рішенням Київради ділянка по вул. Мазепи 11-А, літ. Б площею 0,85 га із цільовим призначенням «будівництво комплексу із закладами соціально-побутового призначення, нежитловим приміщенням та паркінгом із знесенням існуючої нежитлової будівлі» перейшла у приватну власність ТОВ «Вант».  У 2007-2009 рр. було здійснено фінансування проектних, підготовчих робіт та будівельних робіт зі спорудження фундаменту та першого поверху об’єкту.

У 2009 р. обсяг залучених грошей для будівництва комплексу становив $50 млн. Інвестування, в тому числі, було здійснено коштами, які були отримані «Вантом» в АТ «Укргазбанк» у розмірі 100 млн грн.

«Вант» емітував цінні папери (2 205 660 шт.) вартістю 220,56 млн грн., які у 2008 р. «Укргазбанк» придбав у ТОВ «Компанія з управління активами «Менеджмент Сервіс» за 137,27 млн грн. В забезпечення за виконання зобов’язань за емітованими облігаціями ТОВ «Вант» останнє повинно було укласти з банком договори бронювання об’єктів будівництва, які закріпили б за банком відповідну кількість кв м нерухомості, яка будувалася по вул. І. Мазепи, 11-А, літ. Б, а також зобов’язання сторін щодо обміну облігацій на об’єкти нерухомості після завершення будівництва.

У 2010 р. склад учасників «Вант» було змінено на ТОВ «Етерніті ЛТД», ТОВ «Універсальна фірма «Конус», TOB «Ходострой», яким належало 50 % в статутному капіталі «Вант» та TOB «К.А.Н.», якому належало решта 50 % в статутному капіталі підприємства.

Далі невстановлені особи вступили в змову з учасниками «Вант», а саме зі службовцями «Етерніті ЛТД», «Конус» та «Ходострой», спільно з якими відчужили 100% корпоративних прав «Вант» на «К.А.Н.». А директора «Вант» було замінено на попереднього керівника «К.А.Н.».

В подальшому нові представники «Вант» заволодіння ділянкою та об’єктом будівництва по вул. Мазепи, а також коштами «Укргазбанк», вступили у змову зі службовцями «Укргазбанку» та ТОВ «Ковчег», спільно з якими розробили план по міні облігацій, емітованих «Вант», які знаходились в портфелі «Укргазбанку», та за якими банк повинен був отримати частину приміщень в новобудові, емітовані ТОВ «Ковчег», з одночасним укладенням договору резервування квартир в житловому комплексі за іншою адресою: в межах будинків № 91 та № 93 по вул. Червоноармійська, № 22 по вул. Предславинській, № 11-а, літ. Б по вул. Ульянових, № 7/20 на вул. Предславинській у Печерському районі Києва.

За наслідками рішення Госпсуду Києва від 11.06.2010, «Укргазбанк» фактично втратив і предмет іпотеки за кредитним договором, і 100 млн грн., надані ЗАТ «Сіті Нет» згідно кредитного договору від 2008 р. На підставі судового рішення знято обтяження з ділянки у 0,85 га, яка належала «Вант». Зняття обтяження дало можливість укласти договір купівлі-продажу землі між «Вант» та ЗАТ «Мандарин Плаза».

Після цього, невстановлені особи, які діяли в інтересах «К.А.Н.», «Ковчег», ПрАТ «Мандарин Плаза» Вагіфа Алієва переоформили право власності на ділянку та об’єкт будівництва по вул. І. Мазепи, 11-А, літ. Б на ТОВ «Мандарин Плаза», підконтрольне Алієву, завдавши майнової шкоди бенефіціарам ТОВ «Вант», яке втратило майно, та «Укргазбанку», якому не повернули кредит, виданий «Сіті Нет».

Слідчі також зазначили, що наразі, згідно сайту девелоперської компанії KAN Development, об’єкт по вул. І. Мазепи, 11-А, літ. Б, має назву ЖК «Diamond hill» (загальна площа 49 508 кв м, кількість квартир – 131, авто паркінг на 299 місць). Житлокомплекс по вул. Предславинській, 7/20 в м. Києві не добудовано до цього часу.

Слідчі СУ ГУ НП в м. Києві, які розслідують кримінальне провадження № 42018100000000265, звернулися до суду з клопотанням накласти арешт на:

  • ділянку по вул. Мазепи, 11-А, літ. Б, площею 0,85 га та на більшість квартир на нежитлових приміщень ЖК «Diamond hill»
  • на частку в 100% в статутному капіталі ПрАТ «Мандарин Плаза», (21 700 шт. номінальною вартістю 1 000 грн., тобто 21,70 млн грн.)
  • на будинки № 91, № 93 навул. Червоноармійська (Велика Васильківська), № 7/20 на вул. Предславинській, що належать ТОВ «Скайпроджект», та № 22 на вул. Предславинській, № 11-а, літ. Б на вул. Ульянових (Лабораторна).

Усі клопотання суд задовольнив.

У 2007-2009 рр. співвласником ТОВ «К.А.Н.» був Ігор Ніконов, який у 2015 році був першим замголови КМДА Віталія Кличка. Ніконов розповідав в інтерв’ю, що його «К.А.Н.» – це абревіатура від прізвищ трьох засновників «Крапивин-Алієв-Ніконов». Крапивин – бізнес-партнер і друг Ніконова. Дев’ять років тому Ніконов вийшов із співзасновників «К.А.Н.», ставши співвласником фірми зі схожою назвою ТОВ «К.А.Н. Девелопмент». Наразі Ніконов є почесним президентом компанії KAN Development.

Засновниками ТОВ «Скайпроджект» є тесть відстороненого глави ДФС Романа Насірова, відомий забудовник Олександр Глімбовський та ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Фінансист», бенефіціаром якого є Вагіф Алієв.

Власником фірми «Ковчег» є Владислав Шевченко. «Ковчег» є співзасновником фірми ТОВ «Торговий дім «Фенікс». Там «Ковчегу» належить 99%, ще 1% записаний на Юрія Бобра. Бобер  багато років був зареєстрований за однією адресою з вже згаданим Володимиром Крапивиним.

До 2009 р. «Укргазбанк»  належав бізнесменові Василю Горбалю, після – був націоналізований.