Прокуратура збудилась на повітряний моніторинг, за який люди Жебрівського викинули 42 мільйона
21.05.2018   //   402 Переглядів

Встановлені і непрацюючі пости моніторингу повітря в Краматорську

Прокуратура підозрює посадовців Департамента екології та природних ресурсів Донецької обласної військово-цивільної адміністрації у привласненні коштів при укладанні угод з ТОВ «Хімлаборреактив» на постачання постів спостереження за станом атмосферного повітря на загальну суму 41,74 млн грн.

Про це з посиланням на судовий реєстр пише «Open.dn.ua».

В кінці 2016 року Департамент екології та природних ресурсів ДОВЦА уклав угоду з «Хімлаборреактив» на постачання шести стаціонарних постів спостереження за станом атмосферного повітря, які включають метеорологічні модулі, системи збору даних, аналітичні модулі та інше спеціалізоване обладнання. Сума угоди склала 17,99 млн грн.

В травні 2017 року з фірмі були повністю виплачені гроші за угодою.

Слідство встановило, що шість аналізаторів пилу SWAM 5a Dual Channel HM були придбані через офшорну компанію «Advanced Laboratory Technologies Europe Ltd», яка зареєстрована в Лондоні.

При цьому, аналізатори пилу SWAM до цього моменту не використовувались в Україні та не є сертифікованими на її території. Слідство вважає, що вони потрапили в Україну шляхом фіктивної повірки. Зокрема, свідоцтва про проходження аналізаторами повірки були видані експертною організацією за сім днів до їх розмитнення в Україні.

У липні 2017 року стаціонарні пости департамент передав на  на баланс КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» (Краматорськ).

Прокуратура встановила, що це комунальне підприємство не є суб’єктом моніторингу довкілля та не має персоналу відповідної кваліфікації. Тому закуплені пости не задіяні у здійсненні моніторингу.

Слідство підозрює, що з метою привласнення коштів за такою ж схемою Департамент екології та природних ресурсів уклав в травні 2017 року з «Хімлаборреатив» аналогічний договір про дообладнання цих шести пунктів моніторингу. Вартість цього договору склала 23,75 млн грн.

В суді прокуратура клопотала про доступ до документів «Донецький регіональний центр поводження з відходами» і суд його задовольнив.

Від «Наших грошей»

В листопаді 2017 року КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» за результатами тендеру уклало  договір з «Хімлаборреактив» щодо поставки обладнання та впровадження системи моніторингу стану підземних вод за 8,99 млн грн.

Власником «Хімлаборревктив» є британська «Кемлаб інвест лтд» Сергія Кіщенка. Раніше співвласниками «Хімлаборреактиву» були Борис Храновський (контролер ПАТ «Макрохім») та Василь Соколинський (контролер ТОВ «АЛТ Україна Лтд»). «Наші гроші» повідомляли про розіграші бюджетних закупівель цими фірмами.

Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОВЦА очолює Сергій Натрус, який раніше був директором «ДРЦ поводження з відходами».