Чернівецька ОДА «присіла» на заточку тендерів під «цінове вимірювання» досвіду учасників
18.05.2018   //   437 Переглядів

Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА 3 травня оголосило закупівлю робіт з реконструкції будівлі школи-інтернату під дошкільний навчальний заклад на вул. Головна, 105 у селі Колінківці Хотинського району очікуваною вартістю 28,89 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Закупівля перебуває на етапі подання пропозицій.

11 травня один із учасників ринку, ТОВ «Креоген Груп», подав скаргу в АМКУ щодо дискримінаційних вимог тендерної документації управління капбудівництва Чернівецької ОДА.

Фірма звертає увагу органу оскарження на те, що замовник вимагає на підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям довідку про наявність досвіду виконання аналогічного договору, який має відповідати критерію вартості, – «не менше 30% від очікуваної вартості закупівлі» (8,67 млн грн).

«Дана вимога замовника, а також вимога про надання оригіналу чи завіреної копії відгуку замовника з узагальненою деталізацією переліку виконаних робіт при реалізації аналогічного договору, зазначеного у довідці, є дискримінаційними, оскільки це може бути інструментом, яким буде звужуватись економічна конкуренція потенційних учасників процедури закупівлі […]. Такі рамки є необґрунтованими, у зв’язку з чим є підстави вважати, що таке обмеження конкуренції є навмисним під конкретних суб’єктів господарювання», – йдеться у скарзі.

Додатково фірма зауважила, що у складі тендерної документації відсутні будь-які плани, креслення, малюнки об’єкта будівництва, що не дозволяє підготувати тендерну пропозицію згідно з вимогами замовника у частині надання технічної специфікації, яка повинна містити детальний опис робіт, що закуповуються.

Розгляд скарги адміністративною колегією АМКУ призначено на 1 червня.

УКБ Чернівецької ОДА провело через систему «Прозорро» 35 успішних тендерів щодо закупівлі будівельних робіт загальною очікуваною вартістю 283,86 млн грн. У рамках відкритих торгів було проведено 15 тендерів, по чотирьох з яких – замовник відхилив найдешевшу пропозицію, у тому числі через невідповідність заявок вимозі щодо цінового пункту по наявному досвіду (27% від загальної кількості відкритих торгів).

72,28 млн грн зі згаданої суми були закладені у договорах із ТОВ «Будторгінвест». За вартістю підрядів, акумульованих однією компанію, «Будторгінвест» випередив усіх інших переможців тендерів від управління капбудівництва Чернівецької ОДА. Три з шести закупівель пройшли за форматом відкритих торгів, при чому, на одному з тендерів, «Будторгінвест» переміг в результаті відхилення замовником дешевшої пропозиції ПП «Єврофасадбуд» через «цінова вимогу».

Підписантом ТОВ «Будторгінвест» є Іван Дякон, а сама фірма зареєстрована на – його дружину Тетяну Дякон (10%), дітей Лілію Рябу (30%), Олександра Дякона (30%) та Юлію Пожар (30%).

Як повідомляли «Наші гроші», Іван Дякон у 2008-2010 роках очолював Управління капбудівництва Чернівецької ОДА. Тільки за час перебування Дякона на посаді управління уклало «Будторгінвестом» угод щонайменше на 30,92 млн грн.