Петренко за $2 мільйони найняв американців для захисту від власника «Житомирської кондитерської фабрики»
10.05.2018   //   167 Переглядів

Міністерство юстиції України 5 травня уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» (США) про юридичні послуги на $1,99 млн, або 52,31 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма представлятиме інтереси України у справі за позовом Ігоря Бойка до держави Україна. Сума позову перевищує $100 млн.

Спір пов’язаний із ситуацією навколо кондитерської фабрики у Житомирі, зокрема зі скасуванням у 2015 р. державної реєстрації ТДВ «Житомирська кондитерська фабрика», яке більше, ніж на 97% належало Ігорю Бойку. На думку позивача, Україна допустила незаконну експропріацію інвестицій без відшкодувань і компенсацій, не забезпечила повного і безумовного правового захисту інвестицій та допустила застосування дискримінаційних заходів, які перешкоджають розпорядженню інвестиціями. Цим самим вона нібито порушила вимоги Угоди між Кабміном України та Урядом Росії про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 р.

Нагадаємо, Бойко заявляв про рейдерське захоплення цієї фабрики, організоване нардепом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським, бізнесменом Сергієм Тищенком, міністром юстиції Павлом Петренком, міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим за активної участі президента Петра Порошенка, внаслідок чого вона була виключена з ЄДР, а пізніше – захоплена силою. На початку грудня 2017 р. Бойка заарештували на два місяці з альтернативою застави у 49 млн грн. за підозрою в рейдерському захопленні тієї ж фабрики у 2010 р.

За кошторисом, найвищу погодинну ставку має партнер «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» С. Ягуш – $1 225. Переклад коштує $115 за сторінку за тарифами Eurasian Linguistic Services, чорно-білий друк – $0,25, кольоровий друк – $0,54, кур’єрська доставка конверта А4 – $30, коробки з папками 10 кг – $130.

У якості третьої особи залучать українську фірму «Lexwell & Partners» Андрія Колупаєва.

Закупівлю провели за переговорною процедурою згідно розпорядження Кабміну від 14 березня цього року. Цим розпорядженням визначено перелік справ за позовами до України, по яких уряд дозволив наймати юристів за переговорною процедурою.

Восени 2017 року Мін’юст замовив «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» юридичні послуги у цій справі на $136. Тоді вона запропонувала найвигіднішу ціну з чотирьох фірм, а на нинішні переговори запросили лише її саму.

Американська «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» є однією з провідних світових фірм, раніше Міністерство фінансів залучало її для представництва України у справі щодо так званого «боргу Януковича».