Скаржник відсудив у тендерників Дарниці 5 тисяч, сплачених за скаргу в АМКУ
25.04.2018   //   326 Переглядів

Тендерний комітет управління освіти Дарницької районної в місті Києві держадміністрації не подавав апеляційної скарги на рішення Господарського суду Києва щодо стягнення з комітету на користь ТОВ «Стартрейдінг» 5 тис. грн, які фірма заплатила за розгляд скарги в АМКУ у рамках однієї з продуктових закупівель. Про набрання рішенням законної сили повідомила координатор центру реагування на порушення у закупівлях у Києві та Київській області Тетяна Руденко.

Йдеться про минулорічний тендер управління освіти Дарницької районної в місті Києві ДА щодо закупівлі оброблених овочів очікуваною вартістю 2,68 млн грн, найдешевшу пропозицію у ході якої зробило ТОВ «Стартрейдінг».

Як повідомляли «Наші гроші», Замовник початково відхилив цю заявку, посилаючись на те, що фірма не підтвердила інформації про наявність оренди автомобілів  – договір оренди був укладений з підприємцем Віталієм Рясним, а свідоцтва про реєстрацією видані на ім’я Руслана Шаріпова.

Однак, фірма успішно оскаржила це рішення в АМКУ – оскільки замовник не вимагав підтвердження права власності саме наймодавця на транспорт, АМКУ зобов’язав його скасувати рішення про відхилення «Стартрейдінгу». Таким чином фірма зрештою отримала підряд загальною вартістю 1,40 млн грн.

Розгляд скарги коштував компанії 5 тис. грн і цю суму «Стартрейдінг» вирішив відсудити у тендерного комітету замовника, який і вчинив по відношенню до фірми дії, у подальшому оскаржені в АМКУ.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що тендерний комітет прийняв неправомірне рішення, в результаті якого позивач, відновлюючи свої права, поніс грошові витрати. Отже, пояснив суд, позивачем доведено зв’язок між протиправною поведінкою відповідача та фактом завданої йому шкоди, а висунуті фірмою вимоги – є обґрунтованими.

Таким чином суд зобов’язав стягнути з управління освіти Дарницького району Києва на користь «Стартрейдінгу» 5 тис. грн, заявлених у позові.

Нагадаємо, ТОВ «Стартрейдінг» належить Лілії Величко, а керівником є Андрій Лях. Він також керує ТОВ «Югопрокат», засновником якого є ТОВ «Юридична фірма «Інтра Лекс», яка на 98% належить громадянину Росії Андрію Лисому.

Раніше «Наші гроші» повідомляли, що поліція підозрює посадових осіб «Стартрейдінгу» у внесенні неправдивих відомостей до документів для участі в закупівлях. Як встановили слідчі, фірма постачає продукти в заклади освіти Києва та Київської області, при цьому виробником продукції не являється, а закуповує її у фірм-посередників. Крім того, «Стартрейдінг» не має виробничих потужностей та складів для зберігання харчових продуктів.

З початку 2015 року «Стартрейдінг» отримало замовлень від бюджетників на 121,96 млн грн.