Хімія для «Київводоканалу» за 182 мільйони подорожчала в півтора рази, естонців не пустили на тендер і не дали оскаржити
19.04.2018   //   144 Переглядів

ПрАТ «АК «Київводоканал» 17 квітня за результатами тендеру замовило ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» (м. Пологи, Запорізька обл.) хімії на 182,48 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року залізницею на умовах CPT для Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій поставлять 15 тис т гідроксихлориду алюмінію Полвак-68 власного виробництва по 12 165 грн. за тонну.

Днями криворізьке КП «Кривбасводоканал» замовило його ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг» на умовах DDP дещо дешевше – по 11 600 грн./т. А в січні ця ж фірма продала його КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» із Горішніх Плавнів на умовах поставки CPT автотранспортом трохи дорожче – по 12 858 грн./т.

Сам «Київводоканал» у березні 2015 року замовляв «Коагулянту» оксихлорид алюмінію (це синонім, як і поліалюміній гідрохлорид) по 7 608 грн./т, що на 60% дешевше. Відтоді курс долара виріс на 11%, а також зросла мінімальна заробітна плата.

Ціна нинішньої угоди на 8% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 198,00 млн грн.

Фірма «Taproban AS» (Естонія) скаржилась в АМКУ, вважаючи дискримінаційною вимогу аналогічного договору за 2015-2017 роки про поставку гідроксихлориду алюмінію на підприємства водопостачання України фактичною продуктивністю не менше 100 тис куб. м на добу. На думку скаржника, це штучно обмежувало конкуренцію з наданням переваги лише тим учасникам, які здійснюють поставки саме на водоканали України.

Однак адмінколегія відмовилась розглядати скаргу через відсутність документу про її оплату. Фірма-нерезидент завантажила квитанцію про оплату 190 євро на міжнародний рахунок Держказначейства, вказаний у роз’ясненні Мінекономрозвитку.

Проте АМКУ заявив, що на сайті самого комітету немає таких реквізитів. Раніше на сайті АМКУ були тільки рахунки для оплати тендерних скарг резидентами України, а міжнародний рахунок для іноземних фірм вивісили тільки в день підписання договору.

Єдиним конкурентом був згаданий «Аква-Холдинг», власниками якого є Сергій Астахов і ТОВ з ІІ «Євроленд». Останнє раніше було записане на Сергія Захаренка, а зараз його засновниками є ТОВ «Поліпром-Інвест» того ж Астахова та фірма «Гранд Стар Ллс» (Сейшельські Острови).

«Коагулянтом» володіють Олександр Константинов, Рената Ярошенко та Євген Острейко із Дніпра, а також їхнє ж ТОВ НВП «Поліпром», белізький офшор «Голдфокс Юроп Дівіжн ЛТД» і компанія «Поліпром Ассетс (Кіпр) Лімітед».

Раніше на сайті групи компаній «Поліпром» було вказано, що до неї входять як завод «Коагулянт», так і «Аква-Холдинг».

Телефонний номер НВП «Поліпром» +380567700483 співпадає з номером ще однієї фірми Астахова – ТОВ ТПК «Укрхімекспорт».

Крім того, співзасновник «Аква-Холдингу» – вищезгаданий «Євроленд» прописаний за однією адресою з ТДВ «Перечинський ЛХК» Острейка, Костянтинова і Ярошенко – по вул. Ужанській (Червоноармійській), 25 у м. Перечин Закарпатської обл.

Гендиректором «Київводоканалу» із квітня 2016 року є Дмитро Новицький, який до того очолював Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА. На місцевих виборах 2015 року він ішов у Вишгородську міськраду від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».