Адміністративні понти Мінфіну у поганій грі монополістів з БПП
19.03.2018   //   221 Переглядів

В вищій мірі глибинна височінь найнижчих піків ницості та духу проявляється прямо зараз в адміністративній зарубі, влаштованій лобістами лотерейної монополії нардепів з Блоку Петра Порошенка.

Інтрига пережила чергову кульмінацію у п’ятницю 16 березня.

Голова АМКУ Юрій Терентьєв спробував провести потрібне лобістам питання через комітет, який вважався йому підконтрольним навіть у не дуже пристойних ситуаціях (див. «Концентраційний набір АМКУ»). Але 5 державних уповноважених з 8 наявних членів комітету не дали голосів за нібито вирішене на самому верху питання. При чому з двох спроб.

З ранку на плановому засіданні комітету п’ятеро «заколотників» показали голові АМКУ свою позицію безпосереднім непідняттям рук за включення лотерейного питання в порядок денний. Мовляв, по регламенту АМКУ всілякі проекти потрібно показати держаним уповноваженим за дві доби до засідання, а не за 15 хвилин. Тоді Терентьєв призначив позачергове засідання комітету на 16-30 тієї ж п’ятниці. Однак за день перевербувати нікого з «заколотників» не вдалось, і голова просто скасував другу спробу провести питання, відмінивши позачергове засідання.

Серед оппозиціонерів виявився Андрій Вовк – колишній начальник департаменту управління корпоративними правами і податкового контролю ЗАТ «Укрпромінвест» Петра Порошенка. Тобто народним депутатам з Блоку Петра Порошенка Олександру Третьякову і Глібу Загорію варто задуматись – а чи хоче сам президент, щоб його прізвище і далі слугувало омофором лотерейній історії, в яку Порошенка виключно по своїй жадібності втягують носії президентського бренду?

І чи варто далі намагатись продавити монополію «УНЛ» в такий недолугий з юридичної точки зору спосіб?

Лобісти «УНЛ» зараз діють наступним чином.

Ще у травні 2017 року Міністерство фінансів розробило проект ліцензійних умов для лотерейних компаній. Основні фішки – це наявність десятирічного досвіду роботи в Україні (його мають три фірми «УНЛ», «МСЛ» і «Партріот») і неперебування в списку санкцій («МСЛ» і «Патріот» під цим баном). Отже через це сито пролазить лише «УНЛ».

АМКУ в особі державної уповноваженої Агії Загребельської торік не погодив такий проект Ліцумов. А у лютому 2018 року комітет одноголосно проголосував за звіт з результатами розслідування лотерейного ринку зі знову ж таки негативним висновком по проекту Мінфіну.

Після цього перший віце-прем’єр Степан Кубів скликав нараду, з якої спочатку вигнав представника АМКУ за спробу розповісти що ж поганого у пропонованому проекті, а після цього зажадав, аби Мінфін розробив новий проект.

Однак лобісти провернули наступну річ. Мінфін надіслав в АМКУ листа за підписом замміністра Сергія Марченка з вимогою погодити минулорічний проект Ліцумов, який вже не був погоджений комітетом через його монопольну паршу.

Підставою для «хотєлкі» став хитромудрий кунштюк у регламенті Кабінету міністрів. Нагадаємо, що уряд сам собі придумав таку фішку – всі інші державні органи, яким Кабмін надсилає проекти своїх актів, мають лише два варіанти реакції: погодити або погодити з зауваженнями. Опцію «не погодити» урядовці виключили з власного регламенту.

От уявіть собі. Ви вирішили, що більше не хочете чути слова «ні», написали собі цей слоган на холодильнику, щоб кожного ранку заряджатись позитивом, і намагаєтесь з цим якось прожити. Бо вам звісно ж продовжують казати «ні». Наприклад, «не вкради», «не вбий» нікуди не зникають. Бо це ж нормативка трохи вищого порядку, ніж ваш стікер на холодильнику.

Тому було дуже дивно, коли голова АМКУ толерантно відреагував на листа Мінфіну з вимогою до АМКУ погодити урядовий проект «бо бачте ж – порушується регламент уряду».

Справа в тім, що АМКУ – це державний орган зі спеціальним статусом, у якого є власний закон «Про Антимонопольний комітет України» (не кажучи вже про власний регламент, у якому теж можна написати, що уряд має приповзати на Липківського виключно на колінах, але ж розумні люди такого не пишуть).

Так ось. У статті 13 закону України написано:

«Антимонопольний комітет України як вищий колегіальний орган може розглядати будь-яке питання, що належить до компетенції його органів».

А значить вимагати від АМКУ щось на підставі стікера на холодильнику – такоє…

На жаль, лобісти лотерейної монополії занадто вперто пруть до мети, аби звертати увагу на такі подробиці.

Навіть міністр фінансів Олександр Данилюк, який завжди зберігав свою карму подалі від цих ігр, наприкінці лютого особисто висловив надію на якнайскоріше вирішення питання з ігорним бізнесом з отриманням грошей в бюджет, і невдовзі після цього його заступник захотів від АМКУ оте, що ви читали вище. Важко утриматись, щоб не погуглити коли останній раз генпрокурор обіцяв посадити міністра, а Данилюк вимагав відставки Юрія Луценка, який є другом Олександра Третьякова (дивитись з 49 хвилини) і товаришем Загорія (Луценка, Третьякова і Загорія з Борисом Ложкіним навіть обслуговує одна піар-контора). Я погуглив. В останній місяць Луценко і Данилюк якось прикопали сокири особистих образ.

Проте це може бути просто співпадінням. А те, що лотерейні лобісти весь цей місяць витрачали дурні гроші на телевізійну рекламу «монополія – це добре» та чорний пєар проти незгодних, з кожним разом занурюючи Петра Порошенка все глибше й глибше у вигрібну яму токсичного бізнесу – це голий факт.

А все ж просто. Легалізуй, дозволь працювати під контролем держави і отримуй здоровіший народ і багатший бюджет. Так ні. Мільярди чорного кешу заливають очі аддиктивом і змушують корумповану країну кожен день шукати нового дна.

Наступна серія – у середу 21 березня. Економічний комітет Верховної Ради ініціював засідання по змінам до ігорного законодавства. Хто зна чому саме цей комітет ініціювався локомотивом змін, бо у ролі куратора податкових грошей з лотерей нібито природніше виглядає податковий комітет Ніни Южаніной. Однак комітет довіреної бухгалтерки Петра Порошенка з «5 каналу» не робить жодних спроб наблизитись до токсичної історії нардепів з БПП. А комітет «фронтовика» Андрія Іванчука – біжить наввипередки з Мінфіном. При цьому сам Іванчук роздає компліменти Терентьєву (див. скрін), а Терентьєв не бачить проблем у законопроекті Іванчука №6723, яким з АМКУ пропонується зробити корупційного кастрата

Однак то вже інша історія. До нових зустрічей.

Блог від: Юрій Ніколов