- НАШІ ГРОШІ - https://nashigroshi.org -

Нардеп від «БПП» переписав незадекларовану нерухомість і бізнес в Болгарії на тещу та посіпаку (додано)

[1](додано коментар Костянтина Іщейкіна)

Народний депутат Костянтин Іщейкін у 2014 році продав своїй тещі квартиру та паркомісце в курортному місті Варна у Болгарії, а влітку 2016 року переписав болгарську компанію «Юкон Інвест» на свого помічника Сергія Соколовського. Про це свідчать витяги з майнового та бізнесового реєстру Болгарії.

Йдеться про квартиру на 72 кв м та паркомісце площею 18 кв м у Варні (Болгарія). Як свідчить витяг з реєстру нерухомості Болгарії, Іщейкін з дружиною Юлією придбали нерухомість у 2008 році за 78 233 BGN (40 тис. євро [2]), а продали у 2014 році у півтори рази дешевше – за 49 763 BGN (25 тис. євро [3]).

[4] [5]

У 2014 році нерухомість у цьому районі коштувала значно дорожче. За ринковими цінами подружжя Іщейкіних мало б виручити за апартаменти орієнтовно 73 тис. євро.

[6]

Покупцем нерухомості вказана Вира Калиник – це теща Іщейкіна Віра Пантелеймонівна Кальник.

[7] [8]

Нардеп мав повідомити про продаж квартири у своїй декларації за 2014 рік у рядку «Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна», однак це поле Іщейкін залишив не заповненим. Зауважимо, що болгарської нерухомості не було у його декларації за 2013 рік [9].

Також, із комерційного реєстру Болгарії відомо, що Костянтин Іщейкін разом з дружиною Юлією донедавна були співзасновниками зареєстрованої у Варні компанії «Юкон Інвест», яка спеціалізується на посередництві у продажі нерухомості. У червні минулого року фірму перереєстрували на Сергія Соколовського – помічника нардепа Іщейкіна.

[10] [11]

За підсумком 2015 року, коли Іщейкін з дружиною ще володіли «Юкон Інвестом», нардеп не декларував [12] компанії. Невідомо, на яких умовах помічник Іщейкіна став власником фірми, однак, за підсумком 2016 року нардеп не декларував також доходу від продажу корпоративних прав.

В Україні Юлія Іщейкіна є одноосібною власницею ТОВ «Готель Галерея», зареєстрованого у Полтаві влітку 2015 року. Також вона є бенефіціаром ТОВ «Біпол», яке Іщейкін раніше не декларував [13]. Цю фірму Іщейкіна ділить із мамою Вірою Кальник. Керівником «Біполу» є Сергій Соколовський.

Нагадаємо, Віра Кальник є вдовою Анатолія Кукоби – колишнього мера Полтави, екс-нардепа 4-5 скликань (в останньому скликанні числився членом «Партії регіонів»). У часи депутатства Кукоби, Кальник з донькою Юлією Іщейкіною були його помічниками на громадських засадах.

Юлія Іщейкіна раніше була завідувачем кафедри медичної інформатики, медичної і біологічної фізики ВДНЗУ «Української медичної стоматологічної академії» («УМСА»). У цьому ж вузі Костянтин Іщейкін був завідувачем кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з дерматологією та венерологією.

Батько Іщейкіна Євген Володимирович відомий як головний лікар Полтавської міської клінічної лікарні №2, мати — Іщейкіна Любов Костянтинівна, старший викладач кафедри медичної, біоорганічної та біологічної хімії «УМСА».

Матеріал підготовлений за підтримки сайту «Bivol.bg» [14] та Центру з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP [15]).

Після оприлюднення цієї інформації, Костянтин Іщейкін прокоментував виданню «Полтавщин [16]а» свої дії:

— Прочитав публікацію, заголовок гучний, але по суті нічого кримінального чи цікавого для скандалу. Навпаки, дякую журналістам, що допомогли ще раз донести до людей розуміння того, що я не олігарх, але і не злидень, і на виборах, і у депутатській діяльності не залежу ні від яких спонсорів. По-перше, зверніть увагу на дати — 2008 і 2014 роки, тобто це було доволі давно і не під час депутатства. Чому продали дешевше? Продавали рідній людині, тому і ціна відповідна. Якщо когось дивує чому у Болгарії — колись мріяли частіше там бувати. Продав по ціні неелітної квартири в Полтаві. Під час купівлі-продажу були сплачені усі, передбачені на той час податки.

По-друге, щодо компанії «Юкон Інвест» — просто навів порядок у своїх справах. Я зробив неприбуткову операцію — «переуступку» корпоративних прав. Моєму помічнику дістається красива назва фірми з нульовим балансом і з нульовим оборотом. Можливо, у подальшому ця компанія буде вести якусь діяльність, але вже без мене. Колись, задовго до депутатства, я хотів займатись новим напрямком у бізнесі.

Е-декларація і податкова декларація — різні. Перші е-декларації подавались восени 2016 року за 2015 рік. А продаж відбувся у 2014 році. Щодо податкової декларації, то податок на нерухомість у нас стягується лише останні 3 роки. І стосується лише власників нерухомості понад 120 кв.м. у одному населеному пункті. На ті роки не було суворої вимоги декларування нерухомості, бо тоді податкову вона так не цікавила — не було податку.

Але податки сплачені, збалансовано між болгарським і українським законодавством, інакше б угоду не посвідчили. Доходу як такого не має — ви ж бачите, що продано нижче ринкової ціни (що не забороняє ні болгарське, ні українське законодавство). Тут головне — сплата податку.

По фірмі сталось так через те, що був брак комунікації через представника в Болгарії, що, власне, і посилило бажання позбутись фірми. Ми вчасно не змогли отримати необхідну інформацію для внесення в декларацію. І у податковій декларації вона не відобразилась через те, що не вела діяльність, не було доходу.