НОВИНИ

22.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Справу про самобуди оточення Януковича на Поштовій площі відправили на перегляд

11 Серпня 2017

Вищий господарський суд передав на новий розгляд справу за позовом ПАТ «Київський річковий порт» про усунення перешкод в користуванні будівлею річкового вокзалу та знесення самочинно збудованих ТОВ «Хенсфорд-Україна» бару та кафе на Поштовій площі, 3 у Києві. Про це свідчить постанова суду від 3 серпня 2017 року.

ПАТ «Київський річковий порт» звернулося до господарського суду Києва із позовом до КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва» та ТОВ «Хенсфорд-Україна» ще влітку 2015 року. Причиною позову стали збудовані без дозволів приватною фірмою об’єкти на Поштовій площі, 3 у Подільському районі Києва. Бездозвільні пивний бар та кафе, поскаржились у Порту, ускладнили користування річковим вокзалом.

Нагадаємо, що КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва» є замовником виконання та проектування робіт із реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі, 3.

У 2012 році Корпорація «Альтіс-Холдинг» тестя Романа Насірова Олександра Глімбовського виграла тендер на реконструкцію площі початковою вартістю 404 млн грн. (у подальшому проект дофінансовували), а у 2013 році ТОВ «Хенсфорд-Україна» отримало право будувати тут торговий центр, будівельні роботи по якому досі не завершені. Підрядником робіт виступив той же «Альтіс-Холдинг».

Оскільки паралельно з будівництвом торгового центру фірма будує незаконні пивний бар та кафе, позивач просив суд зобов’язати відповідачів за власні кошти знести самобуди та привести ділянку у попередній стан. У грудні 2016 року Господарський суд міста Києва задовольнив позовні вимоги Київського річкового порту, а у березні 2017 апеляційна інстанція залишила це рішення без змін.

Колегія суддів Вищого госпсуду підтримала висновки попередніх судів у тій частині, що збудовані бар та кафе є незаконними. Однак, звернула увагу на те, що у матеріалах справи відсутні описи спірних об’єктів, а відтак не зрозуміло, які саме приміщення слід знести, яка їхня площа і чи взагалі їх можна відокремити від інших споруд без впливу на міцність і безпечність транспортної розв’язки на Поштовій площі.

В результаті, колегія суддів постановила скасувати попередні висновки судів та відправити справу на новий розгляд до Господарського суду Києва.

Зауважимо, що на етапі розгляду справи у першій інстанції експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз 11 місяців проводили геодезичну експертизу, результатом якої став план спірної земельної ділянки з відзначеним місцерозташуванням усіх об’єктів на Поштовій площі.

ТОВ «Хенсфорд-Україна» зареєстроване на британську компанію «Хенсфорд Імпекс ЛЛП». Директором фірми є Марина Ткаченко.

«Хенсфорд Імпекс ЛЛП» також володіє ТОВ «Віас Груп», яке зареєстроване в Броварах, на вул. Кірова, 90, кв. 16.

За цією адресою також прописане ТОВ «Дом Лесника» та були прописані раніше – нині припинене ТОВ «СПС-Груп» і ТОВ «Енерго Сім». Як повідомляли «Наші гроші», зафіксована раніше діяльність усіх трьох фірм веде до родини колишнього президента Януковича.

Раніше журналісти програми «Схеми» з’ясували, що компанія «Хенсфорд-Україна» завдає збитків Києву, не укладаючи договору оренди ділянки землі, на якій будує торговий центр. Згідно з даними кадастрової карти, ця ділянка знаходиться у користуванні ПАТ «Київський річковий порт».

Найбільшими акціонерами ПАТ «Київський річковий порт» є ТОВ «Сучасне партнерство» (25%), ТОВ «Сант Гален Холдінг» (25%) та белізька компанія «Аеротрейд Солушенз Інк.» (24%).

Неофіційними контролерами ПАТ «Київський річковий порт» називають Михайла Бродського та Нестора Шуфрича. Торік Михайло Бродський підтвердив, що є акціонером «Київського річкового порту».

Головою правління «Київського річкового порту» є Сергій Бойко, він же очолює Київську організацію Партії вільних демократів Михайла Бродського. Бойко також має частки у фірмах сім’ї Бродського ПАТ «Сувенір» і ТОВ «Інь Ян Ци».

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

22.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
19.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ