Міноборони злило півмільярда на арктичний дизель новій «прокладці» з орбіти «Трейд Коммодіті» (додано)
10.04.2017   //   410 Переглядів

(додано дані щодо змін до угоди)

Міністерство оборони України 28 березня і 4 квітня за результатами тендеру уклало сім угод про постачання арктичного дизельного палива на загальну суму 522,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За шістьма лотами із семи перемогло ТОВ «Газтрейд», отримавши 497,39 млн грн. Воно поставить 20 200 т дизпалива ДП-Арк-Євро4-В0 виробництва ТОВ «Август Пром» по 24 534-24 780 грн. за тонну в залежності від місця доставки.

Це на 8-9% дорожче від середньої гуртової ринкової ціни звичайного дизелю, яка за даними «OilNews», зараз становить 22 570 грн./т.

У «Є-даті» згодом було оприлюднено дані щодо змін в угоді від 7, 27 і 28 квітня (скріншот ліворуч). Зміни вносились до специфікації (скріншот праворуч), місцезнаходження та банківських реквізитів.

Народний депутат Віктор Чумак подав запит до Міністерства оборони на предмет цих змін до угоди. Міністерство надало відповідь лише про допугоду №3 від 28 квітня. Мовляв, там йшла мова лише про продовження терміну поставки до 22 травня.

Однак Міноборони не надало жодних даних про допугоди №1 і №2 у відповіді за підписом директора Департаменту держзакупівель та постачання маттехресурсів полковника В.Гулєвича.

Відтак зміни могли стосуватись виду поставленого дизпалива, а відповідно і його якості.

Профільне видання «Oilnews» відмічало, що вперше в історії проведення закупівель великими споживачами було запропоновано арктичне дизпаливо, що не відповідає Технічному регламенту за якістю моторних палив. Як випливає з документів, поданих «Газтрейдом» на тендер, фірма планувала постачати дизпаливо, виготовлене за ТУ компанією «Август Пром». Згідно з паспортом якості, це паливо має клас Євро-4 і носить назву «Паливо дизельне ДП-Арк-Євро-4-ВО». Паспорт виданий безпосередньо виробником, хоча зазначається, що у випробуваннях брали участь 10 Хіммотологічний центр і ТОВ «Інспекторат Україна».

Представник компанії «Трейд Коммодити», який побажав залишитися невідомим, відмовився повідомити технологію отримання даного палива, пославшись на комерційну таємницю. «Це практично готовий продукт», – зазначив він у розмові з «Oilnews».

«Август Пром» прописаний в одному офісі з ТОВ Трейд коммодіті», покровителем якого є бізнесмен Андрій Адамовський – бізнес-партнер впливового нардепа від БПП Олександра Грановського.

Сама ж дніпровська фірма «Газтрейд» Дмитра Львова з Кам’янського зі статутним капіталом 1 тис грн. була створена у листопаді 2016 року, першою назвою фірми було «Рапторія». Компанія отримала держпідряд вперше, однак Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» зараз планує замовити їй гасу на 2,42 млн грн.

У 2013-2014 роках Львов керував ТОВ «Нафта Кепітал Груп», яке володіє заправками і складом паливно-мастильних матеріалів у Кам’янському. Це одна з трьох фірм, які поручались своїм майном за кредит «Трейд Коммодіті» у банку «Південному». Останній належить Юрію Родіну, але неофіційним власником на ринку називають Адамовського. Голова Держрезерву називав його також пов’язаним із «Трейд коммодіті». На що Адамовський заявив, що він не є акціонером, а виступає тут в якості інвестора та кредитора бензотрейдера.

Торік Львов редагував профіль «Трейд Коммодіті» на сайті «Ua-Region.Info». Він володіє кам’янським ТОВ «Промекоінвест» із Сергієм Євтягіним. Раніше той був депутатом Єнакієвської міськради від ПР та власником ТОВ «Нафтахімтрейд», яким керував нинішній засновник і директор «Трейд Коммодіті» Вадим Майко.

Деякий час Євтягін значився співвласником ТОВ «Укр Петрол», підозрюваного поліцією у підробці нафтопродуктів, у якого «Трейд Коммодіті» закуповувало паливо.

Ще один лот Міністерства оборони виграло ПП «Окко Контракт», фірма за 24,75 млн грн. поставить 1 тис тонн білоруського дизелю ДТ-З-К5 класу 2 (ДП-АРК-Євро5-В0) по 24 746 грн./т.

Ця компанія з концерну «Галнафтогаз» Віталія Антонова, яка донедавна називалась «Логотрейдінг», оскаржила торги за програними лотами в АМКУ. На її думку, «Газтрейд» мали відхилити за відсутність терміну набуття чинності у банківській гарантії та недоліки паспортів якості. Зокрема в останніх нібито не була вказана випробувальна лабораторія, а температура спалаху палива в закритому тиглі для Євро 4 становила не нижче 55° замість не нижче 62° за ДСТУ. Замовник на засіданні повідомив, що за постановою НБУ гарантії вважаються чинними з дати видачі, паспорт складений на підставі паспортів від ВЦ «10 Хіммотологічний центр» Міноборони і ТОВ «Інспекторат України», а фактично одержана температура спалаху в закритому тиглі для Євро 4 дорівнює 72°. Відтак адмінколегія не задовольнила скаргу.

За окремими лотами з переможцями змагалося ТОВ «Техойл Рітейл».

Потенційні анонімні учасники жалілись на занижену очікувану вартість закупівлі та надто короткий строк поставки – до 30 квітня, тобто менше місяця. Але замовник відповів, що при моніторингу цін врахував динаміку міжнародних котирувань цін на нафту, інфляцію та зміни ставок податків і зборів. Крім того, поставку розділили на лоти, щоб фірми могли визначитися з об’ємами, які зможуть поставити у визначені терміни.