НОВИНИ

22.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Дружина замголови АП по борговій схемі заволоділа елітним маєтком на Печерську (фото)

31 Березня 2017

Замголови АП Віталій Ковальчук

Дружина першого заступника глави Адміністрації президента Віталія Ковальчука отримала дві земельні ділянки та будинок на Печерську у Києві, оцінені в понад 130 млн грн. Для цього маєток на вулиці Добровольчих батальйонів було виведено з застави банку і перепродано фірмі, засновницею якої Олена Ковальчук стала офіційно за 78 тис грн.

Про це йдеться в розслідуванні Максима Савчука в телепрограмі «Схеми».

В 2008 році аграрний бізнесмен Микола Блошка взяв кредит в банку «Форум», заставою слугували дві земельні ділянки загальною площею 10 соток та двоповерховий будинок на 850 кв м. Маєток розташований на вулиці Добровольчих батальйонів в Києві.

Це елітний район, який неофіційно називається Царське село, тут є нерухомість президента Петра Порошенка, Ігоря Кононенка, помічника покійного предстоятеля УПЦ МП Володимира Олександра Драбинка.

Власником нерухомості був син Блошки – Вадим Блошка, він здавав будинок в оренду посольству Греції.

У 2014 році у банку «Форум» почалися проблеми, в фінустанову було введено тимчасову адміністрацію, потім почалася ліквідація банка.

Микола Блошко мав рахунки в «Форумі», які стали недоступними. Він попросив перерахувати гроші з них в рахунок погашення кредиту, сума перекривала половину боргу банку. Але з банком не домовилися – почалися суди.

Борг Блошка складав 47 млн грн. Банк продав право вимоги цього боргу фірмі ТОВ «Фінансова компанія «Ратіо Інвест».

В жовтні 2016 року ця фірма звернулася до приватного нотаріуса в Дніпрі з прохання зареєструвати продаж земельних ділянок і будинку Блошка іншій фірмі ТОВ «Каунт-Про». Оскільки будинок не перебував у власності «Ратіо Інвест» і на передачу майна були судові заборони, нотаріус відмовився. При цьому, він виніс офіційну постанову про відмову, що дозволило оскаржити його рішення в суді. Фірма звернулася до Бабушкінського райсуду Дніпра і суддя Шевцова зобов’язала нотаріуса зареєструвати продаж майна. Власник майна до судового процесу не був залучений.

Уже через місяць після переведення будинку та землі на «Кант-Про» власницею фірми стала Олена Ковальчук. Це дружина першого заступник голови Адміністрації президента Віталія Ковальчука. Контроль в фірмі їй обійшовся в 78 тис грн.

Незалежна оцінка встановила вартість двох земельних ділянок та будинку на Печерську в 130 млн грн. Фірма «Каунт-Про» купила це все за 23 млн грн. При цьому фірма отримала розстрочку по оплаті до кінця 2018 року.

Міністерство юстиції в лютому цього року видало наказ про скасування перереєстрації майна на «Кант-Про» через його невідповідність законодавству. Однак цей наказ оскаржується в кількох затяжних судових процесах.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , , ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

22.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
19.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ