НОВИНИ

18.02.2018
17.02.2018
16.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Суд звільнив від тюрми ще одного менеджера Онищенка за допомогу слідству

26 Грудня 2016

Суд звільнив від кримінальної відповідальності директора кількох приватних фірм Володимира Фисуна, який входив до злочинної  групи з розкрадання державних коштів, та закрив відносно нього кримінальне провадження. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м. Києва від 12 грудня.

В ході досудового розслідування Національного антикорупційного бюро було встановлено, що у 2014 році власник та директор ТОВ «Карпатнадраінвест» Фисун увійшов до злочинної групи народного депутата Олександра Онищенка. Після цього засновниками підприємства стали нардеп та його люди, а Фисун продовжив керувати «Карпатнадраінвест». В подальшому Володимир Фисун паралельно керував підконтрольними Онищенку ТОВ «Надра Геоцентр» та ТОВ Фірма «Хас».

Всі три газовидобувні фірми були операторами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Ці підприємства підозрюютьсь у заволодінні державних коштів, отриманих від реалізації газу.

Крім того, за даними слідства, Фисун підписував документи, згідно з якими видобутий газ реалізовувався фіктивному ТОВ «Екселент-ЛТД» за заниженими цінами, а також виконував роль фактичного керівника товарної біржі «Центр», яка була задіяна для проведення начебто аукціонів з продажу за заниженими цінами газу, видобутого «Хас», «Карпатнадраінвест», «Надра Геоцентр» за договорами про спільну діяльність з «Укргазвидобуванням».

Фисун завідував справами ще кількох підприємств.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до суду з клопотанням звільнити Фисуна та закрити кримінальне провадження № 520160000000000442 від 22.11.2016, оскільки Фисун до набуття статусу підозрюваного добровільно заявив про існування злочинної організації та свою участь у ній, а також активно сприяв розкриттю цієї групи. Суд клопотання задовольнив.

Нагадаємо, раніше власник біржі «Львівська універсальна» Василь Пігуляк, де проходили фіктивні аукціони з продажу газу «Укргазвидобування», уклав угоду зі слідством і був засуджений до 2 років умовно та оштрафований на 11 тис грн.

7 грудня теж за угодою зі слідством суд  визнав винним директора ТОВ «Екселент-ЛТД» Павла Жицького, чия фірма була переможцем на фіктивних аукціонах з продажу по заниженим цінам видобутого в рамках договорів про спільну діяльність газу ПАТ «Укргазвидобування», і призначив йому 3 роки умовно та штраф в 85 тис грн.

НАБУ підозрює нардепа Олександра Онищенка в створенні злочинної організації, діяльність якої завдала шкоди «Укргазвидобування» на 3 млрд грн. Влітку Рада зняла депутатську недоторканість з Онищенка, тепер він переховується в Лондоні. Нещодавно Онищенко заявив про дачу хабарів першому заступнику фракції БПП Ігорю Кононенко за поставки газу на ПАТ «Центренерго».

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , , ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

18.02.2018
17.02.2018
16.02.2018
15.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ