- НАШІ ГРОШІ - https://nashigroshi.org -

Пропіарені Матіосом прикордонники Буковини у підсумку засуджені не за хабар, а шахрайство

Колишні начальник Чернівецького прикордонного загону і його заступник Ігор Мосійчук і Михайло Паламарчук отримали по 2,5 роки позбавлення волі за шахрайство, хоча головний військовий прокурор на всю країну оголосив про затримання цих осіб на вимаганні хабара. Про це свідчить вирок [1] Першотравневого райсуду Чернівців від 13 грудня.

Мосійчук Паламарчук були затримані у липні 2015 року за вимагання 25 тис євро хабара від підлеглих. Їм було пред’явлено обвинувачення по ч.3 ст.368, що передбачає від 5 до 10 років в’язниці з конфіскацією майна і і позбавлення права обіймати посади.

Та у підсумку вони були засуджені по ч.2 ст.190 (шахрайство), що передбачає до трьох років позбавлення волі без ніяких додаткових санкцій.

Як встановив суд, Мосійчук і Паламарчук вимагали 25 тис євро від чотирьох прикордонників, які нібито незаконно пропускають через кордон контрабандні сигарети, обіцяючи їм непритягнення до відповідальності.

Гроші у сумі 5 тис євро (перша частина хабара) знайшли у службовому кабінету Паламарчука у холодильнику, куди той наказав одному з прикордонників їх покласти. При цьому заступник начальника у суді виправдовувався, вказуючи, що гроші не вимагав, підлеглий сам їх приніс, і взагалі – це гроші він хотів передати на потреби бійців АТО. Суд ці доводи відкинув, оскільки не отримав жодних доказів волонтерської діяльності Паламарчука.

Між тим, у кабінеті Мосійчука були виявлені 2200 євро, $3780 та 25800 грн. Походження цих коштів посадовцю допоміг прояснити його друг, який в суді розповів, що передав їх для зберігання.

Посадовці свою вину не визнали. Однак суд отримав достатньо доказів вимагання неправомірної вигоди. Разом з тим суд встановив, що за день до отримання хабара Мосійчук був звільнений з посади начальника загону. А відтак він не може бути суб’єктом злочину, передбаченого ст. 368 КК.

У той же час суд дійшов висновку, що Паламарчук не мав підстав для вимагання і отримання хабара. Суд не отримав жодних підтверджень протиправних дій з боку потерпілих прикордонників, відтак, посадовець ніяк не міг вчиняти дій стосовно них, використовуючи свою посаду.

Таким чином, суд вважає, що  Мосійчук і Паламарчук, скориставшись відносинами підлеглості, штучно створили умови і вимагали гроші від чотирьох військовослужбовців за уникнення негативних наслідків по службі, хоча підстави для таких були відсутні.

Нагадаємо, про затримання начальника Чернівецького прикордонного загону у липні 2015 року за звинуваченням у хабарництві на брифінгу повідомив [2] головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. У судовому рішенні вказано, що справа розглядалась з участю прокурорів Шимко В.В., Кондрашової В.Ф., Парамонова Є.В., Бурлаку П.М.