«Енергоатом» замовив обладнання на 1,7 мільйона «Радію», через якого уже має карну справу
08.12.2016   //   109 Переглядів

ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 1 грудня за результатами тендеру замовив ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Радій» вібровимірювальну систему за 1,71 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року фірма-виробник має поставити вібровимірювальну систему ВВС-1 у складі:

  • установки вібраційної випробувальної УВВ-1;
  • вимірювача вібраційного ВВ-1;
  • вимірювача вібраційного багатоканального ВВБ-1;
  • еталонного акселерометра KS48C;
  • персонального комп’ютера з монітором, мишею, клавіатурою та Windows 7 Pro;
  • лазерного принтера i-Sensys LBP6020.

Конкурентами були ТОВ «ППА Славутич» і ТОВ «ТД Ірбіс».

Основними власниками акцій «НВП «Радій» є швейцарська компанія «Ensol SA» та відомий у м. Кропивницькому бізнесмен Євгеній Бахмач. Його підприємство регулярно отримує підряди «Енергоатому» на сотні мільйонів гривень.

У 2012 році «НВП «Радій» фігурувало в звіті Держфінінспекції про зловживання в системі «Енергоатому». За даними ревізорів, кілька угод з фірмою за часів Віктора Януковича призвели до збитків держкомпанії, або не були погоджені аудиторами.

А нещодавно стало відомо, що СБУ підозрює службовців «Радію» та «Енергоатома» у зловживанні службовим становищем, що могло призвести до заволодіння державних коштів в розмірі 131,73 млн грн. За даними слідства, у 2014 році держпідприємство замовило фірмі обладнання у сім разів дорожче за його реальну вартість.

Засновниками українського виробника «ППА Славутич» є словацьке АТ «ППА Контролл» («PPA Controll, a.s.»), Микола Сіренко і Тарас Куриленко.

Усього з 2008 року фірма виграла тендерів на 43,64 млн грн. – виключно в «Енергоатома».

Київський «ТД Ірбіс» Віктора Туринського подав у складі пропозиції технічний опис вібровимірювальної системи виробництва російського ТОВ «Новатест».