Суд оштрафував на 25 тисяч замголови «Західукргеології» за хабар 1,5 мільйона
14.11.2016   //   361 Переглядів
Ігор Михайловський

Ігор Михайловський

Суд оштрафував на 25,5 тис грн. заступника директора з геології та інвестиційної діяльності дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Західукргеології» Ігоря Михайловського, який отримав 1,5 мільйони хабара від представниці ПП «Новоком». Про це свідчить вирок Галицького районного суду м. Львова від 1 листопада.

Суд встановив, що у травні 2016 року Михайловський зустрівся з представницею «Новокому», яка хотіла проконсультуватися щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами на Південно-Сулятинській площі  на території Львівської та Івано-Франківської областей.

За даними слідства, замдиректора «Західукргеології» повідомив, що має можливість вплинути на знайомих службових осіб Державної служби геології та надр України та Державної комісії України по запасах корисних копалин, у компетенцію яких входить затвердження необхідної документації, і запропонував за хабар посприяти у підготовці та погодженні документації на газове родовище з подальшою видачею спеціального дозволу на користування надрами.

На наступній зустрічі Михайловський повідомив, що йому необхідно надати неправомірну вигоду, розмір якої буде коливатися від 2 до 3 млн грн.

У липні представниця «Новокому» спочатку перерахувала на картковий рахунок Михайловського 15 тис грн., а потім передала йому 1,5 млн грн. Під час передачі цієї частини хабара правоохоронці затримали заступника голови «Західукргеології» у його робочому кабінеті.

Суд кваліфікував дії Михайловського як прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди (по ч.2 ст.369-2 КК).

Михайловський уклав угоду з прокурором про визнання винуватості і отримав покарання у вигляді штрафу у розмірі 25,5 тис грн. За рішенням суду йому також повернуто заставу в розмірі 131,8 тис грн.

З 2008 року до 2015 Ігор Михайловський був директором ПП «Геобурпроект», власницею якого з 2008 року є його дружина Мирослава Михайловська.

Засновником львівського ПП «Новоком» є Богдан Барабаш, керівник Ігор Черський.