Прокуратура відсудила у батька нардепа-мільйонера 800 гектарів землі Академії аграрних наук
12.11.2016   //   80 Переглядів

Суд зобов’язав Селянське фермерське господарство «Лука» повернути ДП «ДГ «Южний»  Інституту сільського господарства Причорномор’я НААН України» земельну ділянку площею 791 га.

Таке рішення прийняв Господарського суду Одеської області.

На початку жовтня 2014 року ДП ДГ «Южний Інституту сільського господарства Причорномор`я НААН України» та СФГ «Лука» уклали договір про вирощування сільгоспродуккції.

Фермерське господарство вибирало яку продукцію вирощувати, проводило польові роботи, а урожай залишало собі. За користування землею воно платило науковцям 1100 грн. за гектар за дію договору. «Лука» половину з цих загальних 870100 грн. заплатило половину відразу, решту – після збирання урожаю 2015 року. Після цього договір автоматично продовжили на збирання урожаю 2016 року.

В прокуратурі виявили, що ця угода нагадує удаваний договір оренди, а сам «Южний» не мав права без погодження з НААНУ передавати цю землю. Тому прокуратура звернулася до суду з вимогою розірвати договір та повернути землю інституту.

Дослідивши матеріали суд встановив, що договір «Юного» та СФГ «Лука» був удаваним, бо насправді це був договір про здачу землі оренду. На користь цього свідчив факт фіксованої плати за ділянку.

Проаналізувавши обставини, суд відмовився розірвати договір оренди, бо такого укладеного не було. Але постановив, що фермерське господарство повинно повернути землю, бо обробляє її без будь-яких законних документів. Крім того, «Южний» не мав повноважень передавати цю землю у користування.

СФГ «Лука» належить депутату фракції «Опозиційний блок» Одеської обласної ради Дмитру Барвіненку. Це батько народного депутата, члена фракції «Відродження» Віталія Барвіненка. В свій декларації Барві ненко-молодший вказав, що зберігає готівкою €170 тис, $710 тис і 5,5 млн грн., та має квартиру в Греції.