Прикордонники дадуть за безпілотники 20 мільйонів, викинувши вдвічі дешевшу фірму за придирки до гарантії
01.11.2016   //   291 Переглядів

Військова частина 1498 Державної прикордонної служби України 27 жовтня за результатами тендеру замовила ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова безпілотників на 19,99 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця року поставлять 10 розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) короткої тривалості польоту по 2,00 млн грн.

Максимальний радіус дії має становити не менше 30 км, максимальна тривалість польоту – не менше 1 год., відстань передачі видової інформації від цільового спорядження в реальному часі – не менше 12 км від наземної станції управління.

До комплексу входять:

  • наземна станція управління;
  • три безпілотні літальні апарати (БпЛА);
  • комплект цільового спорядження: дві цифрові камери та два тепловізора;
  • два комплекти акумуляторних батарей для кожного БпЛА та кожного іншого споживача електроенергії;
  • комплект експлуатаційно-технічної документації;
  • комплект транспортної тари;
  • комплект ранців для перенесення тактичного комплекту БпАК;
  • комплект інструменту, приладдя та контрольно-перевірочної апаратури;
  • комплект запасних частин та витратних матеріалів.

На сайті фірми є комплекси БпАК-МП-1, розроблені спільно з Науковим парком «Київська політехніка» за сприяння Фонду науково-технічного розвитку ім. академіка В.С. Михалевича.

На першому етапі двоступеневих торгів ТОВ «Перший контакт», ТОВ НВП «Айтек», ДГЗП «Спецтехноекспорт», ТОВ «ЮА Технолоджі», ТОВ «Науково-виробниче підприємство Спайтек» і «Rud Aero Llc» (США) відхилили через невідповідність умовам документації. Відтак на другому етапі конкурентами лишилися ТОВ «Українські авіаційні системи», ТОВ «Торговий Дім Чезара» і ТОВ «Карболайн».

Спочатку акцептували дешевшу на 42% пропозицію харківського «Карболайну» Володимира Гаврилка і Михайла Захаренка. Проте «Меридіан» через АМКУ домігся скасування акцепту, бо фірма подала завірену копію банківської гарантії замість оригіналу. За словами замовника, оригінал принесли протягом двох годин після розкриття.

«Меридіан», яким керує В’ячеслав Проценко, на 50% належить державі. Ще 40% має ТОВ «Меридіан Союз», засновниками якого Олександр Пупцев, ТОВ «Раскольников» Ігоря Роговця і ТОВ «Компанія з управління активами «Тект».

Останнє належить кіпрській компанії «Травіна Трейдінг Лімітед» і Вадиму Грибу, який раніше працював радником голови СБУ Валерія Хорошковського. У 2005 р. Гриб також був заступником голови уряду Криму Анатолія Матвієнка – екс-губернатора Вінниччини. Його племінник Сергій Березенко у 2014-2015 рр. очолював Державне управління справами президента України Петра Порошенка.