НОВИНИ

17.03.2018
16.03.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Херсонців змушують без конкурсу віддати 1774 гектари фірмі, яка нібито підтримує інвалідів

25 Жовтня 2016

Суд зобов’язав Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області передати ТОВ «Підприємство спілки інвалідів України «Рідна земля» у постійне користування 1774 га землі державної власності сільськогосподарського призначення. Про це свідчить постанова Окружного адмінсуду м.Києва від 12 жовтня.

Ділянки розташовані на території Коробківської сільської ради Каховського району.

26 вересня цього року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області відмовило підприємству у передачі землі для товарного сільськогосподарського виробництва.

Чиновники Держгеокадастру послались на доручення міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана. Цим дорученням Держземагенство зобов’язано передавати ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення фермерського господарства та особистого селянського господарства на конкурсній основі – за результатами публічних торгів.

Суд вирішив, що доручення Гройсмана стосується тільки ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства та особистого селянського господарства. А «Підприємство спілки інвалідів України «Рідна земля» просило землю для іншого виду користування – товарного сільськогосподарського виробництва.

Суд скасував рішення управління Держгеокадастру про відмову у виділенні землі і зобов’язав передати у користування підприємству вищезазначені ділянки.

Раніше Коробківська сільрада, на території якої знаходяться ділянки, проголосувала проти передачі землі у користування.

«Підприємство спілки інвалідів України «Рідна земля» зареєстроване 30 грудня 2015 р. Керівником з серпня цього року значиться Ірина Біла. Спілка інвалідів України «Рідна земля» зареєстрована 3 грудня 2015 р. на Оксану Каменську з Чернігова.

За даними місцевих ЗМІ, голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков зв’язувався з директором підприємства Іриною Білою, але жінка заявила, що нічого не знає про землю в селі Коробки.

«Ми підняли рух коштів по цьому підприєм­ству, і з’ясувалося, що жодних благодійних виплат у нього ніколи не було. Взагалі це ТОВ «Рідна земля» не мало жодних офіційних платежів з моменту свого заснування. Не зрозуміло, скільки коштів сплачуватиме це під­приємство до бюджету Коробків­ської сільради. Але, враховуючи статус ТОВ «Рідна земля», це буде десь в межах 1% податку на землю від нормативної грошової оцінки, тобто 680 тис. грн. Хоча якщо ці ж 1774 га виставити на аукціон, то громада отримуватиме орендну плату щонайменше в 5 млн. грн. щорічно», – заявив Валерій Салтиков.

На сесії сільради «Рідну землю» представляли Олександр Долгополов і Юрій Маринчак. Останній повідомив, що 6 років був заступником директора компанії «Фрідом Фарм», 4 роки керівником крупного підприємства в Новотроїцькому районі і директором «Імперіал-Агро». Маринчак повідомив, що вони мають американських інвесторів, на кошти яких куплять трактори і комбайни.

«Наша громадська організація виділяє допомогу інвалідам у Херсоні й Києві, підтримує 5 родин у Червоному Перекопі. Щороку на Херсонщині ми витрачаємо на благодійні цілі понад 4 млн. грн. Щомісяця сплачуємо 2,5 тис. грн. 200 дітям-інвалідам. Також ми побудували Центр роз­витку сім’ї і батьківства у Херсоні, на який теж витрачаємо великі кошти» – сказав Маринчак.

У 2015 році мер Херсона Володимир Миколаєнко взяв участь у відкритті Християнського центру розвитку сім’ї і батьківства. Повідомлялося, що центр відкрито за кошти благодійного фонду «Мій дім». Директором фонду значиться Юрій Маринчак. Засновниками є Павло Смоляков та Анатолій Пономарьов.

Смоляков очолює Обласне об’єднання церков євангельських християн-баптистів. Пономарьов – керівник Громади церкви євангельських християн-баптистів в смт Горностаївка.

Херсонське ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл» зареєстроване на «Edenpark Holdings Limited» (Кіпр). Директором Ілля Сегаль. Брати-близнюки Ілля та Вадим Сегалі – колишні акціонери банку «Надра», свого часу ЗМІ приписували їм американське громадянство.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

17.03.2018
16.03.2018
15.03.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ