НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

До зернової держкорпорації повертають підопічних Присяжнюка-Кличка

12 Жовтня 2016

Кабінет міністрів призначив в.о. голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Олександра Григоровича. Про це з посиланням на відповідне розпорядження уряду повідомила прес-служба ДПЗКУ.

7 жовтня міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий представ нового керівника трудовому колективу підприємства. Міністр свою ініціативу призначити Григоровича пояснив бажанням «призначити керівником людину, яка безпосередньо працювала в команді».

Невдовзі «Економічна правда» з посиланням на джерела повідомила, що Григорович вже подав на затвердження міністру кандидатури двох своїх заступників.

Один з них – Олександр Лавринчук, який займав посаду голови ДПЗКУ ще у 2010 році і запам’ятався оборудкою з закупівлі 120 комбайнів по завищеним цінам. Перед цим Лавринчук був заступником директора Аграрного фонду і, за даними «Дзеркала тижня»,  був причетний до скандальної розпродажі за заниженими цінами всього недоторканного запасу продовольчого зерна України. Тоді мова йшла про можливі збитки у розмірі близько 200 млн грн.

В 2012-2014 роках наглядову раду і департамент внутрішнього аудиту та аналізу ризиків ДПЗКУ очолював нинішній перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка Геннадій Пліс.

У свою чергу Григорович ще з 2007 року є засновником громадської організації «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка».

Раніше депутатську групу «УДАР» в парламентській фракції БПП очолював Тарас Кутовий, який і призначив Григоровича.

За даними ЗМІ, в жовтні 2015 року Олександр Григорович став заступником голови ДПЗКУ, прийшов він туди в якості радника міністра Олексія Павленка з питань лісового господарства. Ще на початку 2015 року кандидатура Григоровича розгадалася на посаду керівника Держлісагенства.

Щоправда, в офіційній біографії Григоровича не має інформації про його роботу раніше в ДПЗКУ.

Григорович потрапив в державний агросектор в 2010 році, коли в Україні до влади прийшла команда Віктора Януковича. Того року він став гендиректором центр «Укрсільгоспохоронпраця», а також став радником міністра Миколи Присяжнюка – соратника Юрія Іванющенка.

В 2011 році Григорович був заступником керівника Державної інспекції сільського господарства, але вже в грудні покинув посаду. Зміна місця роботи відбулася невдовзі після призначення в Держсільгоспінспекцію керівником Сергія Тригубенка, який нині є народним депутатом (БПП) і якого зараз називають куратором агросектора від президентської команди.

Після призначення Тригубенка у 2011 році Григорович перейшов до роботи в міністерство Присяжнюка, отримав посаду директора Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільського машинобудування. А ще разом з міністром він став співавтором декількох книг.

Після революції Присяжнюка оголосили в розшук через підозру в привласненні 540 млн грн коштів з Аграрного фонду. В лютому 2014 року залишив свою посаду і Григорович.

Нагадаємо, за часів Януковича ДПЗКУ займалася експортом зерна через фірми-«прокладки» на користь структур, близьких до Юри Єнакіївського – одного з найближчих соратників Віктора Януковича. Також в жовтні 2012 року ДПЗКУ отримала від Експортно-імпортного банку Китаю $1,5 млрд для постачання зерна в цю країну. За даними ЗМІ, продукцію для експортних поставок держкомпанія закуповувала у потрібних фірм значно вище ринкових цін.

Курував в 2013 році китайський контракт тодішній заступник голови ДПЗКУ Роман Насіров, який зараз очолює Державну фіскальну службу.

Окрім цього Григорович також є співзасновником Київської міської організації ВГО «Громадянська позиція» разом з Олексієм Гриценком, сином екс-міністра оборони та лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ