Одне зі сховищ радіоактивних відходів пункту «Буряківка» у Чорнобильській зоні законсервують за 2 мільйони
01.10.2016   //   438 Переглядів

Державне спеціалізоване підприємство з управління капітальним будівництвом зони відчуження (ДСП «УКБЗВ») 27 вересня за результатами тендеру замовило корпорації «Укртрансбуд» консервацію сховища №29 пункту захоронення радіоактивних відходів «Буряківка» за 2,39 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня 2017 року над траншеєю №29 влаштують гідроізоляційний захисний екран.

buryakivka2

ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» і ТОВ «Метал Інвест Компані» пропонували відповідно на 4% і 0,5% нижчі ціни. Спочатку договір збиралися підписати зі спецкомбінатом, але потім відхилили заявку через прострочену довідку про несудимість підписанта пропозиції. Приватну фірму викинули за відсутність розрахунку ціни, документу про платника ПДВ та інших паперів.

Головою правління корпорації «Укртрансбуд» є Сергій Романенко. За даними «ВДЗ», вона почала вигравати тендери у жовтні 2010 р. і відтоді отримала підрядів на 260,19 млн грн., з яких 115,75 млн грн. – у ЧАЕС.

Довідково:

ПЗРВ «Буряківка» експлуатується з 1987 року. Він складається із тридцяти приповерхневих сховищ (траншей), де розміщено близько 687 тис куб. м радіоактивних відходів чорнобильського походження.

У зв’язку з вичерпанням проектного ресурсу розглядається можливість реконструкції об’єкту. Відповідний державний інвестиційний проект відводить на неї 200,61 млн грн. За даними ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами», вона передбачає створення шести додаткових траншей місткістю 120 тис куб. м поміж існуючих.

buryakivka1