«Банк Америки» знайде для «Енергоатому» $250 мільйонів на сховище ядерних відходів
05.09.2016   //   95 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 1 вересня уклало угоду з компанією «Merrill Lynch, Pierce, Fenner&Smith Inc.», яка діє як «Bank of America Merrill Lynch», про координацію залучення коштів. Вартість угоди склала $1,50 млн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У червні сторони домовилися про співпрацю для залучення $250 млн на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) шляхом випуску облігацій на фондовому ринку США.

До осені 2017 року підрядник координуватиме:

  • процес «дью-ділідженс» – оцінку можливості (доцільності) залучення фінансування;
  • розробку та затвердження основних фінансових умов і оформлення страхового поліса Корпорації закордонних приватних інвестицій США (The Overseas Private Investment Corporation, ОРІС);
  • підготовку документації для випуску цінних паперів на фондовому ринку США.

«Bank of America Merrill Lynch» – інвестиційний підрозділ «Bank of America» з  «Великої Четвірки» найбільших банків США.

Довідково:

ЦСВЯП у Чорнобильській зоні відчуження будуватимуть спільно з «Holtec International». Проектантом є ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». Туди звозитимуть для «сухого» зберігання відпрацьоване паливо з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС, тоді як Запорізька АЕС має власне сховище.

До 2017 року зведуть пусковий комплекс місткістю 2 411 паливних збірок ВВЕР-100 та 1 105 – ВВЕР-440. Увесь проект розрахований на 12 010 збірок ВВЕР-100 та 4 519 – ВВЕР-440 і буде виконаний до 2050 року.

За даними «Енергоатому», пусковий комплекс коштує $300 млн, а будівництво об’єктів та інфраструктури без обладнання – 620 млн грн. Держпідприємство вже вклало 378,10 млн грн. своїх коштів.

Крім того, у 2018-2020 роках в Україні почнуть виготовляти контейнери зберігання Hi-Storm. «Holtec International» уже провела технічний аудит ПАТ «Турбоатом» у рамках меморандуму про передачу технології їхнього виробництва.

Нагадаємо, зараз Україна вивозить більше половини відпрацьованого палива в Росію для зберігання з подальшою переробкою.