Слідчий ГПУ Сус дозволив зняти арешт зі свердловин Злочевського ще й на сході
01.09.2016   //   180 Переглядів

Суд скасував арешт свердловин компаній Злочевського у Дніпропетровській та Харківській областях. Про це свідчать ухвали Печерського райсуду м.Києва від 25 липня.

Йдеться про 12 свердловин Пролетарського родовища Дніпропетровської області. Їх розробляє ТОВ «Перша Українська Газонафтова Компанія». А також 21 свердловину у Харківській області, які розробляє ТОВ «ЕСК «Еско-Північ».

У липні цього року свердловини були арештовані Печерським судом за клопотанням слідчого Генпрокуратури Дмитра Суса.

Арешт накладено в рамках кримінального провадження №42014000000000375 від 07.05.2014 щодо привласнення грошових коштів службовими особами ПАТ «Укргазвидобування» упродовж 2010-2014 років під час виконання договорів про спільну діяльність, за фактами ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «ЕСК «Еско Північ», ТОВ «Парі», ТОВ «Перша Українська Газонафтова компанія», ТОВ «НВП «Зонд», ТОВ «Інфокс». Ці компанії контролюються екс-міністром екології Михайлом Злочевським.

Компаніям заборонили використовувати свердловини, а також відчужувати видобуті вуглеводні.

«Перша Українська Газонафтова Компанія» і «Еско-Північ» клопотали про скасування арешту. Адвокати компаній повідомили, що свердловини і вуглеводні не можуть бути доказами у кримінальному провадженню, крім того жодній особі досі не оголошено підозру по цій справі.

Заборона використання і видобутку вуглеводню, на думку компаній, може призвести до екологічної катастрофи.

Також фірми вказували на те, що через арешт майна держава недоотримає податкові платежі, а працівники підприємств – зарплату.

«Перша Українська Газонафтова Компанія» подала довідку, що має 43 працівники і за 2015 рік сплатила 541,92 млн грн. податків та зборів. «Еско-Північ» повідомила про 103 працівники і 2,33 млрд грн. податків та зборів за минулий рік.

Коли фірми подали клопотання про зняття арешту, то слідчий ГПУ Дмитро Сус повідомив суд, що не заперечує проти їх клопотання. Відтак суд врахував позицію слідчого і зняв арешт.

Нагадаємо, що з аналогічними аргументами 25 липня арешт зі свердловин у Західній Україні зняла інша компанія Злочевського – ТОВ «Парі». Тексти рішень по «Еско-Північ» і «Першій Українській Газонафтовій Компанії» так само датуються 25 липня, але були опубліковані у судовому реєстрі пізніше.

Департамент Генпрокуратури, в якому працює Дмитро Сус, називають «департаментом Кононенка-Грановського», за прізвищами депутатів від Блоку Петра Порошенка – Ігоря Кононенка та Олександра Грановського, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ.

Відомо, що слідчий Дмитро Сус їздив на автівці Audi Q7, яку не вказав у декларації. Офіційно позашляховик належить його 85-річній бабусі Марії Юрчик.