СБУ підозрює, що гроші від надкоштовного бензину «Донецької залізниці» могли піти на фінансування ДНР
25.08.2016   //   58 Переглядів

СБУ підозрює ДП «Донецька залізниця» у сприянні фінансування терористів через закупівлю по завищеним цінам бензину у ТОВ «Інко плюс» на суму 4,54 млн грн.

Про це свідчить ухвала Жовтневого районного суду м. Маріуполя.

Слідство встановило, що в жовтні 2015 року ДП «Донецька залізниця» за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Інко плюс» на постачання бензину. Було замовлено неетильований бензин марки Регуляр-92 (АИ-92-К5 російського виробництва). Тендерна ціна склала 25,92 грн. за літр, однак відразу по тому було укладено додаткову угоду про зниження ціни на 50 копійок – до 25,42 грн./л.

На той час «Донецька залізниця» знаходилася в Донецьку, окупованому проросійськими бойовиками. На українській частині Донеччини роздрібні  тоді ціни на бензин А-92 складали 18-20 грн./л.

З матеріалів справи відомо, що СБУ не виключає причетність ТОВ «Інко плюс» до фінансування терористичної організації «Донецька народна республіка», оскільки фірма не перереєструвалася на підконтрольній українській владі території. Також фірма не має відповідного дозволу на здійснення перевезення до або з неконтрольованої території залізничним та автомобільним транспортом.

СБУ звернулося до суду з клопотанням надати доступ до документів Держказначейства, які відносяться до діяльності ТОВ «Інко плюс». Суд це клопотання задовольнив.

Власниками донецької фірми «Інко плюс» є Ігор Абражан та Максим Русаченко –екс- депутат міськради міста Ясинувата від Партії регіонів. Його батько Олександр Русаченко був мером Ясинуватої до її окупації.

Після окупації Донбасу «Інко плюс» стала вигравати більше тендерів «Донецької залізниці». Нині фірма за рік має підряди на 16,44 млн грн., тоді як за попередні п’ять років мала 18,06 млн грн. після відкриття проти фірми кримінального провадження в кінці жовтня 2015  року, вона перестала отримувати замовлення залізниці. Натомість, замовлення продовжує отримувати інша фірма з орбіти Русанченка – ТОВ «Люксор». Наприклад, в червні ДП «Донецька залізниця» купила у неї шифер за цінами, що були значно вищі ринкових.

За даними ПАТ «Укрзалізниця», ДП «Донецька залізниця» продовжує працювати в окупованому Донецьку.