«Центренерго» платитиме 55 мільйонів по вугільних боргах часів Януковича «прокладці» адвоката з Донецька
07.07.2016   //   106 Переглядів

Суд відмовив у позові ПАТ «Центренерго» про визнання договору про заміну кредитора, що укладений між ТОВ «Укрвостокснабжение» і ТОВ «Юридична компанія «Юрфін». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 30 червня.

19 лютого 2016 року фірма «Укрвостокснабжение» відступила юридичній компанії «Юрфін» кредиторські права щодо вимоги сплати «Центренерго» 55,01 млн грн.

Ця сума заборгованості виникла у «Центренерго» за договором 2012 р. про придбання вугілля у фірми «Укрвостокснабжение».

«Центренерго» вимагало визнати договір заміни кредитора недійсним, оскільки не давало на нього письмової згоди. Крім того, «Центренерго» вваажає, що це був договір факторингу, на укладення якого компанія «Юрфін» не мала права. За українським законодавством, такі договори можуть укладати банки і фінансові установи.

Суд у позові «Центренерго» відмовив з тієї причини, що договір 2012 р. щодо поставки вугілля не містить вимоги отримання письмової згоди покупця на заміну кредитора. Така умова є тільки у договорі 2014 р. про прощення боргу та розстрочку заборгованості. Але договір про прощення боргу та розстрочку заборгованості припинив свою дію в кінці 2014 р. Компанія «Укрвостокснабжение», що поставляла вугілля, повідомила суду, що «Центренерго» розстрочену заборгованість не погасило.

Також суд вирішив, що це не договір факторингу, а договір уступки права вимоги.

«Юридична компанія «Юрфін», яка буде стягувати 55,01 млн грн. із «Центренерго», зареєстрована 16 лютого, тобто за три дні до того, як їй відступило право вимоги коштів. Фірма має київську адресу реєстрації. Засновником і директором значиться Тимофій Несен із Донецька, раніше відомий як адвокат, якого у 2008 році притягували до дисциплінарної відповідальності.

«Укрвостокснабжение» заснував Михайло Черніков. Він також відомий як директор ТОВ «Чорноморпродукт», яке через ланцюжок засновників контролюється Наталею Прасоловою  – дружиною екс-міністра економічного розвитку Ігоря Прасолова. Водночас контактний телефон «Укрвостокснабжения» співпадав з номером фірми «Рятувальник» з групи Олександра Януковича. У часи президентства Януковича «Укрвостокснабжение» стало одним з найбільших постачальників вугілля для «Центренерго», вигравши тендери на 7,26 млрд грн.