Печерський суд і слідчий ГПУ не побачили складу злочину в «акцизних» оборудках оточення Ставицького
01.07.2016   //   96 Переглядів

Генпрокуратура не змогла встановити «потерпілих» від підозрілої схеми з акцизними марками, які випускає «Поліграфкомбінат «Україна», і за відсутністю складу злочину закрила справу. Про це повідомляють «Наші гроші з Денисом Бігусом» з посиланням на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 14 червня.

У судовому рішенні вказано, що «слідчий суддя вважає обґрунтованим та таким, що відповідає фактичним обставинам справи та положенням закону про кримінальну відповідальність висновок слідчого про закриття кримінального провадження» у справі ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» та ТОВ «УнІТ».

Слідчим суддею вказаний Карабань В.М., рішення про закриття провадження №42015000000002475 11 квітня прийняв слідчий в особливо важливих справах п’ятого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Савка О.І. за відсутності складу злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Відповідно до матеріалів справи, напередодні народний депутат (прізвище не повідомляється) звернувся в Генпрокуратуру з повідомленням про шахрайство, вчинене працівниками ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» та фірми «Універсальні інформаційні технології» («УніТ»). За його інформацією, злочинна схема стосувалася отримання авторської винагороди за використання програми для нанесення захисного графічного елементу на марки акцизного податку.

У результаті, в листопаді 2015 року Генпрокуратура почала розслідування за ч.4 ст.190 КК України, проте в квітні 2016 року кримінальне провадження було закрито «за відсутністю складу злочину».

Із матеріалів справи видно, що слідчі Генпрокуратури не знайшли потерпілих від вчиненого кримінального правопорушення, що є обов’язковою умовою для інкримінування «шахрайства». Оскільки, потерпілих від дій посадових осіб ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» та ТОВ «УнІТ» немає, то і справу можна закривати.

Нагадаємо, журналісти телепрограми «Наші гроші» з’ясували, що нові акцизні марки з 1 вересня 2013 року почав друкувати «Поліграфічний комбінат «Україна» із значним здорожчанням: для алкоголю з 10 до 27 коп/шт, а для тютюнових виробів – з 5 коп/шт до 14 коп/шт.

При цьому марки можна легко підробити, а заробляють на цьому фірми екс-міністра Едуарда Ставицького. Однак тоді журналістам не вдалось точно встановити, кому державний комбінат перерахував сотні мільйонів гривень.

Після ефіру програми, восени 2014 року, Кабінет міністрів підписав постанову про здешевлення марки акцизу, а відтак і ліквідації непотрібного штрих-коду.

У грудні 2014 року співробітники Держфінінспекції виявили, що розробником та отримувачем коштів є компанія «Уніт». Протягом співробітництва державні поліграфісти сплатили «Уніту»:

  • 131 млн грн (друге півріччя 2013)
  • 148 млн грн (перше півріччя 2014).

Вказані суми є винагородою за використання запатентованої програми «Трек-енд-трейс» для нанесення захисного елемента.

Засновник фірми «Уніт» – кіпрська компанія «Феріоло холдінгз лтд», у 2013-2014 роках її співзасновником була компанія «Сайкон Холдингс ЛТД» («Sykon Holdings LTD»).

Як з’ясувало видання «Deutsche Welle», компанія «Сайкон» є власником кіпрскої фірми «Магавенія Інвестментс» («Magavenia Investments»), на яку нещодавно переписали ТОВ «Актив капітал груп», яким раніше володіла теща Едуарда Ставицького — Валентина Ушакова. Директором «Актив капітал груп» і досі залишається Анатолій Ставицький, батько екс-міністра.