Суддя, дружина якого отримала землю від Добкіна, залишив сім’ї Добкіна півтора гектара в Лісопарку
21.06.2016   //   321 Переглядів

Господарський суд Харківської області залишив у власності обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Триумф» земельну ділянку площею 1,68 га.

Про це повідомляє «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на рішення судді цього суду Сергія Прохорова.

В грудні 2008 року Харківська міськрада безкоштовно передала у власність ОК «ЖБК «Триумф» земельну ділянку площею 1,68 га по пров. Тульському (кадастровий номер 6310136300:16:009:0003). Це ділянка в харківському лісопарку, який представляє собою природний ліс, перерізаний просіками, галявинами та балками.

В червня 2009 року кооператив отримав державний акт на право власності на цю земельну ділянку.

В 2015 році прокуратура Харківської області подала позов, в якому вимагала визнати недійсним рішення міськради Харкова про виділення землі ОК «ЖБК «Триумф». Прокуратура заявила, що засновники кооперативу не відповідають вимогам Житлового Кодексу щодо безкоштовного отримання землі.

Господарський суд Харківської області відхилив позов прокуратури й залишив земельну ділянку у власності «Триумфу». На думку суду, у ході створення кооперативу можна керуватися не нормами Житлового Кодексу, який діє в Україні з часів Радянського союзу, а законом «Про кооперацію» та статутом кооперативу. А в цьому випадку засновники кооперативу не повинні були відповідати всім нормам, які до них висуває кодекс.

Апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції, однак у касації було прийнято інше рішення. На думку колегії суддів ВГСУ, у попередніх інстанціях суди не врахували всіх порушень. Зокрема, засновниками житлово-будівельних кооперативів при будівництві одно- і двоквартирних жилих будинків садибного типу, які отримують землю безкоштовно, не може бути менше 5 чоловік. А у випадку з «Тріумфом» засновників було троє.

Тому ВГСУ скасував рішення судів попередніх інстанцій і направив справу на новий розгляд.

При повторному розгляді в Господарському суді Харківської області спарву замість судді Людмили Шарко розглядав Сергій Прохоров. Він погодився з з прокурором, що «Тріумф» незаконно отримав землю, але залишив її кооперативу через закінчення терміну позовної давнини. Адже про виділення землі прокуратурі було відомо ще в 2008 році – на тій сесії був присутній її представник.

В 2008 році кооператив створили Ольга Солоп та Ганна і Галина Давидови. В 2011 році кооператив було переоформлено на теперішніх власників – Аллу Добкіна (матір екс-губернатора Харківської області Михайла Добкіна) та на Миколу і Анастасію Боженко. Дівоче прізвище дружини Добкіна Аліни саме Боженко. Також в 2011 році ОК «ЖБК «Триумф» набув права власності на житлові будинки, які розташовані на ділянці по провулку Тульскому. А саме на будинок загальною площею 1137 кв м, флігель загальною площею 128 кв м, та винний льох площею 195 кв.м.

Саме у цих будівлях в провулку Тульскому мешкає родина Добкіна.

Відмітимо, що дружина судді Прохорова – Гардецька Ніна Олександрівна, на початку 2010 року отримала безкоштовно у власність від міської ради, яку очолював тоді Михайло Добкін, земельну ділянку по Білгородському шосе (Лісопаркова зона) площею 2200 кв м.

Ця земля вказана у декларації судді Сергія Прохорова за 2014 рік.

Ніна Гардецька – є донькою одіозного екс-прокурора Київської області Олександра Гардецького.