Прокурорам, які за $45 тисяч хабара закрили провадження проти чиновниці, досі не пред’явлено жодної підозри
15.06.2016   //   130 Переглядів

У справі про отримання $45 тисяч хабара за закриття кримінального провадження проти звинуваченої у хабарництві чиновниці повідомлення про підозру отримав лише посередник, в той час як нікому з представників прокуратури Одеської області підозру так і не пред’явлено. Про це свідчить ухвала Приморського районного суду м. Одеси від 30 травня.

Єдиним підозрюваним по справі є Віктор Гольбарт, рідний брат начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури Одеської області Олександра Гольбарта.

Віктор Гольбарт був посередником при вимаганні хабара. Так, у лютому цього року він пообіцяв за допомогою брата закрити кримінальне провадження проти в.о. начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області Юлії Хмарської за винагороду у $45 тис.

22 квітня прокурор В.Г. Кузьмичов, безпосереднім керівником якого є Олександр Гольбарт, закрив кримінальне провадження проти Хмарської на такій підставі: «не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати».

При цьому Хмарська написала розписку про нібито одержання у слідчого С.Є. Горбика $39 тис і 6 тис грн, вилучених під час обшуку її житла восени минулого року. Ці гроші мали залишитися прокурорам і посереднику. Ще $5 тис вона передала Віктору Гольбарту готівкою, після отримання якої він був затриманий.

28 квітня суд арештував Віктор Гольбарта із можливістю внесення застави у 1,99 млн грн. В той же день суд наклав арешт на вилучені в нього $5 тис, мобільні телефони, талони на паливо, автомобіль Infinity FX35, а також на $35 тис і 480 тис. грн, виявлених у нього вдома. Разом з тим 30 травня слідчий суддя О. Капля відмовився накласти арешт на банківські рахунки Віктора Гольбарта, оскільки юридично вони належать ПП «Віалго» (Віктор Гольбарт є засновником і директором цього підприємства).

Поза тим 5 травня було накладено арешт на документи, вилучені під час обшуку у службовому кабінеті слідчого ОВС прокуратури Одеської області Сергія Горбика.

Нагадаємо, в.о. начальника обласної Держекоінспекції Юлія Хмарська була затримана восени минулого року за вимагання 15 тис грн хабара від ТОВ «ТД Левада» за не виявлення порушень норм екологічного законодавства під час планової перевірки підприємства. Вона була взята під варту, однак на наступний день внесла 365 тис грн застави.