Комунальники відмили 3 мільйона на фіктивному ремонті тролейбусів через керівника своєї турбази
10.06.2016   //   45 Переглядів

Національна поліція підозрює посадовців КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» у розтраті коштів шляхом фіктивної угоди  з ТОВ «Валідатор» на суму 3,14 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Краматорського міського суду Донецької області, до якого слідчий поліції звернувся за доступом до документів фігурантів кримінальної справи №42015050390000120 від 06.12.2015 року.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що посадові особи КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» уклали з пов’язаним з ними ТОВ «Валідатор» угоду про закупівлю запчастин та ремонт двох тролейбусів. Після цього на рахунки фірми було перераховано 3,14 млн грн.

При цьому, більшість робіт з ремонту тролейбусів в рамках угоди з «Валідатором» робили самі комунальники, а окремі закуплені запчастини взагалі фірма не поставила. Але всі необхідні акти виконання робіт посадовці КП підписали.

Після цього кошти були направлені на рахунки ФОП, які були підконтрольні керівництву

 «КТТУ» та «Валідатора». Зокрема, фірма перерахувала в першому півріччі 2015 року 904 тис грн підприємцю, який фактично є комендантом турбази «Ромашка» КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління».

З матеріалів судового засідання відомо, що справа про оборудки КП «КТТУ» приєднана до кримінальної справи про внесення службовими особами колективного підприємства «Інтервітражсервіс» неправдивих відомостей до актів виконавчих робіт при будівництві тролейбусної мережі в Краматорську. В рамках розслідування справи слідчий просив надати йому дозвіл на вилучення документів у підприємця, якому ТОВ «Валідатор» перераховувало кошти в першому півріччі 2015 року.  Але суд відмовив в задоволенні клопотання через відсутність доказів, що необхідні документи перебувають за адресою реєстрації ФОП.

За даними «Вісника державних закупівель», в листопаді 2014 року «КТТУ» уклало дві угоди з «Валідатором» на ремонт двох тролейбусів вартістю 0,42 млн грн.

ТОВ «Валідатор» було засноване на початку 2014 року Олександром Нікітіним. При реєстрації підприємство вказало номер телефону, який також є контактним для бази відпочинку «Ромашка». Зараз засновником фірми є Олександр Пиринський та ТОВ «Виробниче комерційне підприємство технологічного обладнання». Бенефіціаром ТОВ «Валідатор» вказано мешканця окупованого м. Стаханов Луганської області  Юрія Кріцького, він є і керівником фірми.

З серпня 2014 року КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» керує Андрій Бороха. В жовтні 2015 року очолюване ним підприємство уклало угоду з КП «Інтервітражсервіс» на будівництво тролейбусної мережі за 35,22 млн. грн. Цю фірму зі статутним капіталом 0 грн. є Олена та Сергій Ткаченки з Краматорська.