Харківська ТЕЦ-5 скупилась на 25 мільйонів у фірм, що фігурують в кримінальних справах
06.05.2016   //   332 Переглядів

ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» 29 квітня за результатами торгів уклала три угоди щодо придбання товарів та послуг загальною вартістю 24,45 млн грн.

Про це повідомляється у «Віснику держаних закупівель».

Зокрема, ТЕЦ-5 уклала угоду з ТОВ «Уника-Буд» щодо виконання робіт з модернізації обладнання хімводоочистки вартістю 7,86 млн грн.

Раніше ТОВ «Уника-Буд»  було прописане у Донецьку та вигравало тендери у Держгірпромнагляду. Зараз фірма зареєстрована у Харкові, а її єдиним власником є Антон Афанасьєв. Крім того, правоохоронці підозрюють, що ця фірма використовувалася для виведення бюджетних коштів.

Єдиним суперником переможця під час торгів було ПП «Донремсервіс». Ще одна донецька фірма, яка перебралася до Харкова. Раніше серед її засновників був Володимир Кучеренко, а зараз підприємство записали на Ігора Толдінова. Останній був директором ТОВ «ТВО «Східбуд». Ця фірма фігурує як фіктивна в одному кримінальному провадженні з «Уника-Буд».

Також  «Харківська ТЕЦ-5» уклала угоду з ТОВ «Техносервіс промгруп» щодо придбання кислотного катоніту марки КУ-2-8 по 43,2 грн/л на суму 2,59 млн грн.  У відкритих джерелах можна знайти оголошення про продаж катіоніту цього ж ГОСТу по 35 грн/кг.

Організатори не допустили до торгів ТОВ «Балкантех», чия пропозиція була найдорожчою серед учасників торгів, через відсутність довідки про виконання подібних контрактів  ТОВ «Балкантех» розташована у сусідній кімнаті з ТОВ «Уника-Буд» й записана на Віктора Онопрієнко. Ця фірма також фігурує у кримінальному провадженні, як й «Уника-Буд».

Єдиним конкурентом переможця стало київське «УАТП Медіанафільтр», пропозиція якого було дорожчою. Засновниками підприємства  є німецьке «Акватон Анлангенбау ГМБХ» та Максим Занін.

Засновником ТОВ «Техносервіс промгруп» є Сергій Нестеренко, а підписантом Юлія Волкова. Ця фірма також фігурує у кримінальному провадженні разом з вишеназваними фірмами.

Також «Харківська ТЕЦ-5» уклала угоду щодо розроблення проектів з технічного переоснащення теплоелектроцентралі з ТОВ «Укрпроектенергомонтаж» вартістю 13,99 млн грн.

Єдиним конкурентом переможця було київське ТОВ «Укренергопром-3». Їх пропозиція була дорожчою. Бенефіціарами ТОВ «Укренергопром-3» є Олег Зуєв, Ірина Колядюк, Олександр Паршиков та Олександр Рау.

Засновником з ТОВ «Укрпроектенергомонтаж» є Надія Воронова, директором Віктор Рибальский.

Ця фірма стабільно виграє тендери у ТЕЦ-5 на проектування, а ТОВ «Укренергопром-3» є їх звичним єдиним конкурентом.

Нагадаємо, що ТОВ «Укрістгаз» у 2012 році придбало «Харківську ТЕЦ-5». Директором ТОВ «Укрістгаз» є Володимир Крупко, який є сином екс-міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, що працював в обох урядах Юлії Тимошенко.

Це підприємство зареєстроване на австрійську компанію «Ітонс холдинг гмбх». Компанію «Укрістгаз» пов’язували з оточенням Юрія Бойка та Дмитра Фірташа. Австрійська фірма  належить кіпрській компанії «San Posidanius Investments Limited» (Кіпр) і офшору «Ithuba Natural Resources Fund» (Кайманові острови).

Кінцевим бенефіціаром ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» держреєстрі вказаний кіпріот Дімітріс Іоанідіс. Він є партнером Вадима Новинського в «Азов петролеум ЛЛС».

Крім того, ТОВ «Укрістгаз» володіє 75% ПАТ «Волиньобленерго».  Ще 21% акцій обленерго має кіпрська «Garensia Enterprises Limited», яку ЗМІ пов’язують із Костянтином Григоришиним.

Під час останніх зборів акціонерів у 2015 році представником ТОВ «Укрістгаз» був Богдан Курінний. Крім того, членам набради стали Віталій Левченко та Євген Олександрович Тютюнніков. Він був засновником ТОВ «Лісічанська вода» й ТОВ «Рубіжанська вода». Його партнером у цих компаніях було ТОВ «Хімічно-промисловий альянс», яким володіє кіпрський офшор «Діренс Вентурес Лімітед» і Антон Чернецов. Вони ж володіють ТОВ «Таун Сервіс». За даними «Наших Грошей», ці фірми контролюються оточенням лідера фракції «Опозиційного блоку» Юрія Бойко.