«Межигірська» фірма повиводила всі гроші з рахунків і борг Слов’янську повертатиме майном
18.04.2016   //   39 Переглядів

Суд дозволив стягнути з ТОВ «СПР-Груп» наявне майно на користь Управління ЖКГ Слов’янської міської ради замість 22,25 млн грн. Про це свідчать ухвали Київського апеляційного госпсуду від 1 квітня.

29 грудня 2012 року Управління житлово-комунального господарства Слов’янської міської ради уклало з ТОВ «СПР-Груп» договір, за яким фірма мала виконати комплекс робіт на об’єкті «Реконструкція системи водопостачання з впровадженням передових технологій з очищення води м. Слов’янськ». Роботи проводилися за кошти держбюджету, вартість договору – 28,89 млн грн.

«СПР-Груп» не виконало роботи на 22,25 млн грн., які отримало у якості авансу. У жовтні 2015 року Вищий госпсуд зобов’язав фірму повернути Управлінню ЖКГ цю суму.

У грудні держвиконавці відкрили виконавче провадження, і лише 4 березня цього року держвиконавець Сивокозов О.М. виніс постанову про арешт коштів та майна «СПР-Груп».

Між тим фірма звернулася до суду з проханням змінити спосіб виконання судового рішення: замість грошей звернути стягнення на її майно, а саме – на технологічне обладнання та матеріали, придбані в рамках виконання робіт за договором 2012 року.

Суд задовольнив заяву компанії, звернувши стягнення на майно. Суд виходив з того, що залишок коштів на рахунках «СПР-Груп» є недостатнім для виплати боргу – лише 6,99 млн грн. І ці кошти перебувають у банках, що ліквідуються («Радикал банк», «Укрбізнесбанк» і «Фінростбанк»).

Водночас суд не уточнив, яке саме майно стягується, пославшись на те, що це має визначити державний виконавець. Також суд зауважив, що стягнення майна полягає у його арешті, вилученні та примусовій реалізації, кошти від якої надійдуть у держбюджет.

Нагадаємо, ТОВ «СПР-Груп» упродовж 2010-2012 рр. виграв тендерів на реконструкцію каналізації та очисних споруд у Криму та інших регіонах України на загальну суму близько мільярда гривень.

Після втечі Віктора Януковича дані про «СПР-Груп» було виявлено у документах в Межигір’ї. Пізніше також з’ясувалося, що водоочисне та інше обладнання на суму близько 65 млн євро фірма імпортувала від польської компанії «Teria Energy Sp.zo.o», що належить двом посадовим особам «Радикал Банку» – раднику голови правління та міноритарному акціонеру Ярославу Бері та Ярославу Гірняку – екс-раднику голови правління.

Зауважимо, що 10 липня 2015 року, у день введення тимчасової адміністрації в «Радикал Банк», із рахунку «СПР-Груп» перевели 22,80 млн грн. на рахунок белізького «Las Commerce LTD».

Засновниками ТОВ «СПР-Груп» значаться Сергій Білоус і Руслан Харів. Харів був бізнес-партнером донецького бізнесмена Ігоря Мар’янкова, що виступав свідком проти Юлії Тимошенко у справі про вбивство Євгена Щербаня. Також Харів мав спільний бізнес з Юрієм Вандіним, який у 1990-х роках очолював головне управління МВС з боротьби з організованою злочинністю, що займалось розслідуванням вбивства Щербаня.

У квітні 2014 року прокуратура Київської області заявила, що «СПР-Груп» привласнила близько чверті мільярда з держбюджету.