«Енергоатом» за 184 мільйони застрахувався від ядерної шкоди у пулу на чолі з росіянами
06.04.2016   //   26 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 29 березня уклав угоду з ПАТ «Просто-Страхування» про обов’язкове страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду в 2016 році. Вартість угоди склала 184,01 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Тендер провели за переговорною процедурою, бо «Просто-Страхування» є уповноваженою компанією об’єднання українських страховиків «Ядерний страховий пул».

Зараз до пулу, створеного у 2003 році, входять 27 компаній, чиї активи покривають 27 млн спеціальних прав запозичення (СПЗ) зі 150 млн, передбачених Законом України «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду та її фінансове забезпечення». Решту перестрахують у 18 іноземних пулах.

За нинішньою угодою, «Енергоатом» застрахував цивільну відповідальність за ядерну шкоду на 5,07 млн СПЗ.

«Просто-Страхування» записане на ДочП «Р – Інтер», ПАТ «Страхова компанія «Життя та пенсія» і кіпрську компанію «Астровей Лімітед», керує ним Ігор Крашенінніков.

Кінцевими бенефіціарами є Сергій та Микола Саркісови – президент і віце-президент російської фірми «РЕСО-Гарантия». Остання разом із фірмою-переможцем входить до групи «РЕСО».

Саркісови входять у список 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією «Forbes».

Раніше атомники страхували ядерну шкоду в ПАТ «Акціонерна страхова компанія «ІНГО Україна», яка донедавна належала російському ЗАТ «ІнВест-Поліс» – дочірній фірмі СПАТ «Інгосстрах».