На реконструкції Маріїнського палацу заробляли фірми проектанта з ДУСі
23.03.2016   //   194 Переглядів

Субпідрядниками реставрації Маріїнського палацу були фірми, які заснував директор ДП «Проектне бюро ДУС» Станіслав Адаменко. Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко в програмі «Наші гроші».

мариинский дворец мариинский дворец1

У 2015 році найбільше коштів на реставрацію Маріїнського палацу – 97 млн грн. – дісталося генпідряднику ДП «Будівельно-монтажне управління Державного управління справами».

субпідрядникиДП «Будівельно-монтажне управління ДУС» отримало кошти у вересні минулого року. Однак в січні 2016 р. журналісти у Маріїнському палаці будівельників вже не знайшли. Директор БМУ пояснив, що виділені гроші встигли використати.

Генпідрядник надав на запит програми «Наші гроші» список фірм-субпідрядників.

Серед субпідрядних організацій знайшлися фірми, наближені до державних розробників проектно­кошторисної документації реставрації Маріїнського палацу.

Йдеться про ПП Приватна студія архітектурно­художній фонд «Арт» і ТОВ «Ангел-Марія».

Донедавна вони належали Станіславу Адаменку – директору держпідприємства «Проектне бюро ДУС». Це ДП є розробником проекту реставрації, коригує проектно­кошторисну документацію, здійснює авторський нагляд за реставрацією палацу.

«Проектне бюро ДУС» працювало над розробленням проекту реставрації Маріїнського палацу і є власниками авторських прав на проект. І будь­-які дії, зміни в проекті і т. д. повинні бути з ними погоджені, – повідомив Василь Можар, начальник Управління капітального будівництва та ЖКХ Державного управління справами. – Тобто він [Станіслав Адаменко] є генеральним проектувальником і головним художником і архітектором проекту».

Станіслав Адаменко свою причетність до згаданих компаній заперечив. Однак за даними держреєстру, він був засновником цих фірм ще у 2015 році. Обидві компанії досі прописані в його квартирі поблизу Будинку художника (вул. Артема, 5­А), одна з них наразі вказує в контактах робочий телефон ДП «Проектне бюро ДУС», яким керує Адаменко.

проектант дусі

Скільки грошей з реставрації Маріїнського отримали фірми, які заснував Адаменко, журналістам повідомляти відмовились.

Олег Горбатюк, директор ДП «Проектне бюро ДУС» зіслався на те, що інформація про оплату субпідрядників буде опублікована на порталі E­Data до 31 січня 2016 р. Однак цього не сталося. На наступні запити генпідрядник також не надав цих даних, порушуючи норми закону «Про доступ до публічної інформації».

У ДУС повідомили тільки, що «Ангел­-Марія» працювала в Маріїнському над ескізами і монтажем люстр у правому флігелі. Архітектурно-­художній фонд «Арт» виконував там мармурові підлоги.

У списку субпідрядників також є ТОВ «СНРБВК «Укрреставрація» і ТОВ «Київське міжобласне спеціальне науково­реставраційне проектно­виробниче управління». Ці дві фірми раніше входили до складу корпорації «Укрреставрація», частина якої була під контролем найближчого оточення Віктора Януковича. ПАТ «Укрреставрація» у 2011 році очолили люди з орбіти тодішнього голови Державного управління справами Андрія Кравця, а колишні власники покинули компанію.

Щодо нинішніх фірм-субпідрядників, то засновником ТОВ «СНРБВК «Укрреставрація» є Володимир Кононенко, ТОВ «Київське міжобласне спеціальне науково­реставраційне проектно­виробниче управління» належить Тетяні і Олені Колесник.

Програма «Наші гроші» з’ясувала, що компанії-субпідрядники в Маріїнському палацу належать особам, які працювали в корпорації «Укрреставрація» задовго до того, як одну з її складових – ПАТ «Укрреставрація» ­ взяла під контроль команда Януковича.

Реставрація Маріїнського палацу триває з 2007 року і тоді вартість проекту становила 428 млн грн. У кінці 2015 р. вартість кошторис складав уже 1,306 млрд грн. Станом на березень 2016 р. на реконструкцію витрачено 347 млн грн. Збільшення кошторису пояснюють ростом цін.