Родичі начальника земельних ресурсів Києва через суд вибили собі купу землі
29.01.2016   //   161 Переглядів

Родина директора Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації Олексія Поліщука має численні земельні ділянки у Києві та області. Про йдеться в сюжеті Максима Опанасенка та Марії Землянської у «Слідство. Інфо».

Дружина чиновника Ірина Поліщук має земельну ділянку на 9 соток та три ділянки по 10 соток, а також два будинки – на 465 та 295 кв м. Один з них знаходиться в елітному котеджному містечку садового товариства «Чорнобилець 2001». Землю у цьому товаристві Поліщук отримала безкоштовно – за рішенням Київради.

Другий будинок дружини Олексія Поліщука має на території садового товариства Гатне під Києвом. За даними Реєстру речових прав на нерухоме майно, Ірині Поліщук його подарували у 2011 р.

Дівоче прізвище дружини Поліщука – Юрчук. За даними з кадастрової карти, в Гатному також має землю Володимир Юрчук, батько Ірини Поліщук. На своїй ділянці він збудував маєток на 720 кв м. Ціна в оголошенні про продаж цієї нерухомості – понад 34 млн грн.

Поліщук не лише очолює департамент, він вже шість років є депутатом Вишгородської міськради, вперше обравшись у 2010 році від «Сильної України». Вже наступного року міськрада віддала землю під будівництво багатоповерхівки кооперативу «Горизонт сервіс». Свого часу директором і співвласником «Горизонту» був тесть Поліщука – Юрчук. Після виходу Юрчука з власників кооперативу туди увійшов Юрій Хапко, партнер Ірини Поліщук по ТОВ «Проват».

Журналісти з’ясували, що будівництвом і землею у Вишгороді займалися й інші родичі Поліщука – його дядько Віталій Поліщук та двоюрідна сестра чиновника Вікторія Поліщук. Вони є співзасновниками обслуговуючого кооперативу «Нова ініціатива», а також ТОВ «Вишеград», «Українська кредитна компанія», «Взаємодопомога-1». Їхні компанії отримували в оренду чи власність землю для подальшої забудови. Зокрема, у грудні 2010 р. компанія «Нова ініціатива», де в засновниках є Вікторія Поліщук, отримала два акти на право власності на 2 га на вул. Набережній в центрі міста.

Причому отримала землю за рішенням Київського окружного адмінсуду, до якого кооператив сам і звернувся з позовом. Далі «Нова ініціатива» передала ці землі до статутних капіталів двох фірм – «Українська кредитна компанія», співзасновником якої є Віталій Поліщук та «Взаємодопомога-1», співвласником якої є Вікторія Поліщук. Ці дві фірми, в свою чергу, делегували функції замовника будівництва багатоповерхівки ТОВ «Ніка ЛТД», лишаючи право на землю за собою.

За схожою схемою були отримані 0,54 га в Києві на вул. Жилянська 96а. У 2010 р. вони перейшли в оренду до ТОВ НВП «Рестін» після рішення Госпсуду Києва за позовом «Рестіну». Тепер тут зведуть житлово-офісний комплекс. Орендар – Віталій Поліщук, який був засновником «Рестіну».

У 2015 р. Олексій Поліщук опинився у центрі скандалу, коли підписав подання до Київської міськради про передачу в оренду 10 соток землі Артуру Ростом’яну, який купив будинок у сина біглого екс-президента Віктора Януковича Олександра на Оболонській набережній.

Від «Наших грошей»:

У реєстрі судових рішень є дані, як родина Поліщука подавала судові позови, щоб отримати ділянки.

Так, в січні 2010 р. Вишгородська міськрада передала земельні ділянки на вул. Набережній під житлове будівництво ТОВ «Нова Ініціатива-99» партнерів родичів Поліщука – відомої захисниці культурної спадщини Олени Мокроусової та Володимира Балабанова.

Наступного місяця ця компанія повідомила міськраду, що відмовляється від користування ділянкою і попросила передати її кооперативу «Нова ініціатива», який в свою чергу попросив міськраду передати йому у власність землі «Нової Ініціативи-99». Втім рада бажаного рішення не прийняла.

Після цього кооператив звернувся до суду з вимогою визнати бездіяльність міськради щодо не розгляду його земельного питання, визнати за ним право власності на землі на вул. Набережній, та зобов’язати мера та райуправління земресурсів підписати «Новій ініціативі» документи на право власності. Суд задовольнив вимоги кооперативу. 10 грудня 2010 «Нова ініціатива» отримала ділянку площею 1,61 га на Набережній.

За даними іншої судової справи, у 2008 р. Госпсуд Києва визнав за фірмою «Рестін» право на складання проекту відведення землі на вул. Жилянській, 96а. Рішення 2008 року у реєстрі відсутнє. На підставі цього рішення фірма отримала проект землеустрою. Після цього звернулася до міськради, щоб підписати договір оренди ділянки на Жилянській площею 0,54 для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-житлового комплексу. Однак, рада не підписала документ і не повернула його «Рестіну». Тоді фірма подала ще один позов і суд визнав за нею право на оренду, та визнав укладеним договір оренди між «Рестін» та Київрадою в редакції фірми.