Арбузова підозрюють у розтраті 220 мільйонів на телеканал Нацбанку, але окремо від фактової справи (виправлено)
19.01.2016   //   75 Переглядів

Колишній голова Національного банку України Сергій Арбузов є підозрюваним у розтраті коштів НБУ при створенні телеканалу «Банківське телебачення». Але справа проти нього була виділена в окреме провадження.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду міста Києва від 21 грудня.

У травні 2014 року Сергію Арбузову було винесено повідомлення про підозру у вчиненні злочину. А саме, «діючи з корисливих мотивів покращення свого іміджу за рахунок державних коштів та збагачення пов’язаних із ним інших осіб», зловживаючи службовим становищем у червні 2011 року він «незаконно створив телерадіоорганізацію Національного банку України у вигляді ТОВ «Банківське телебачення» та упродовж 2011-2013 рр розтратив державні кошти НБУ у розмірі 220 млн грн шляхом перерахування їх Нацбанком до статутного капіталу вказаної фірми».

Восени минулого року адвокат Арбузова Євген Пеліхос поскаржився в суд на бездіяльність прокуратури, яка не надавала йому матеріали для ознайомлення. Однак саме через виділення матеріалів по Арбузову, матеріали справи адвокату не надавалися.

Таким чином, прокуратура проводить окреме розслідування за підозрою щодо Арбузова, а також окремо – по факту розтрати 220 млн грн. шляхом зловживання службовим становищем службовими особами НБУ впродовж 2011-2013 рр. По останньому підозра жодній особі не пред’явлена.

Сергій Арбузов очолював НБУ з грудня 2010 р по грудень 2012 р, після чого він став першим віце-прем’єром, а у січні 2014-го – прем’єр-міністром. У лютому 2014 р втік закордон, і з квітня перебуває у розшуку.

ТОВ «Банківське телебачення» понад півроку після створення очолювала Олена Сильнягіна. Вона значиться у засновниках банку «Глобус», бенефіціарним власником якого є Валерій Прохоренко, якого ЗМІ називали «правою рукою» Арбузова в НБУ.

Надалі директором «БТБ» була Світлана Криворучко. З жовтня минулого року керівником «Банківського телебачення» є Андрій Шеремет.

Від «Наших грошей»

 

У нашій новині було помилково вказано, що Сергій Арбузов не є підозрюваним по цій справі. Це помилкове твердження було зроблено через розділення проваджень.

Приносимо вибачення усім зацікавленим сторонам.

Також нагадаємо грудневе повідомлення Генпрокуратури про те, що вона не може почати процес заочного засудження Арбузова через затягування розгляду у суді клопотання ГПУ, внесеного ще в травні 2015 року.