НОВИНИ

18.02.2018
17.02.2018
16.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

«Нафтогаз» найняв колишніх партнерів генпрокурора США для розборок з Росією за втрачений Крим

06 Січня 2016

ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 1 січня уклало угоду з юридичною компанією «Covington & Burling LLP» (США) вартістю $1,25 млн щодо захисту прав та інтересів України під час врегулювання спорів, пов’язаних із тимчасовою окупацію Автономної Республіки Крим. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

В обгрунтуванні закупівлі не розшифровується конкретний предмет спору, для якого найнято американських юристів. Вказано, що спори пов’язані із втратою або неможливістю використання «Нафтогазом України» майна та неотриманням ним доходів на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострова, території виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України.

Укладення угоди з американцями відбулось після того, як Печерський суд за позовом Генпрокуратури наклав арешт на бурові установки «Петро Годованець» і «Незалежність». Вони були втрачені разом з Кримом, і українська влада майже два роки не докладала зусиль для їх повернення, поки росіяни не відбуксирували вишки подалі від України.

Також «Нафтогаз» пояснює обрання саме «Covington & Burling LLP» тим, що ця фірма має позитивний досвід захисту інтересів клієнтів на різних рівнях щодо Російської Федерації, російських державних підприємств та російських чиновників. «Її міжнародна арбітражна група широко визнана за її провідну інвестиційно-договірну практику, а її адвокати регулярно представляють як інвесторів, так і держави, в високопрофесійних справах інвестор-держава та в інших провадженнях», – йдеться в обґрунтуванні закупівлі, проведеної за переговорною процедурою.

До 2009 року старшим партнером «Covington & Burling LLP» був колишній генпрокурор США Ерік Холдер.

У 2011 році Юлія Тимошенко і БЮТ замовляли цій фірмі аудит справ по закупівлі автомобілів «Опель» у якості швидкої допомоги та використання грошей по Кіотському протоколу.

У 2015 році Міністерство закордонних справ за $0,30 млн найняло «Covington & Burling LLP» для захисту України в спорі з Росією щодо тлумачення та застосування Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року. Також МЗС уклало з фірмою ще одну угоду для захисту від Росії за $1,03 млн, не повідомляючи про яку саме справу йдеться.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

18.02.2018
17.02.2018
16.02.2018
15.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ