НОВИНИ

19.02.2018
18.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Гендиректора ОГХК вже судили за тендер, виграний його фірмою

23 Грудня 2015

zhurilo11_QEXSsWMГендиректора ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Руслана Журила раніше судили за службову недбалість на тендері, в якому перемогла його компанія. Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко в телепрограмі «Наші гроші».

У 2008-2012 роках Руслан Журило працював заступником гендиректора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». У 2010 році СхідГЗК брав участь у тендері Новокостянтинівської уранової шахти на поставку гірничошахтного обладнання. Тендерні пропозиції від комбінату підписував Руслан Журило. Держкомбінат під його керівництвом у тендері програв, а виграла приватна фірма «Техномаш», співвласником якої був Журило.

журило схема

Обладнання для поставки на шахту фірма «Техномаш» не виготовляла, а купила у СхідГЗК. Крім того, під час проведення тендеру вже існував наказ Мінпаливенерго про приєднання Новокостянтинівської шахти до держкомбінату. Після завершення юридичних формальностей і остаточного приєднання Новокостянтинівського родовища до комбінату, СхідГЗК фактично продав і поставив обладнання сам собі, а різницю в ціні 1,5 млн грн., що дісталася приватній фірмі «Техномаш» Журила.

Порушення з боку Журила кваліфікували не як зловживання службовим становищем, а лояльніше – як служову недбалість, що є неумисним злочином. У 2012 році по цій кримінальній справі Руслана Журила амністували, а сам він зі СхідГЗК звільнився.

У 2014 році Журила призначили гендирктором ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», якій передано майно Вільногірського та Іршанського титанових комбінатів, що перебували в оренді Дмитра Фірташа. Після цього тендери держпідприємства почали систематично вигравати фірми, близькі до Журила – «Гарант Метиз Інвест», «Енерджі трейд групп», «Світ сталі», «Юнітранс оператор» та «Імекс мінералс».

журило схема2

«Імекс мінералс», створена наприкінці 2014 року отримала від ОГХК мільйонні замовлення на переміщення ґрунту з родовищ, перевезення руди, буріння, ремонт техніки тощо. В інтерв’ю програмі «Наші гроші» Журило пояснив, що титанові держкомбінати не виконують цю, профільну, роботу самі через брак техніки. Нова техніка, стверджує він, куплялася Дмитром Фірташем не на баланс комбінатів, а для компанії, що їх орендувала, – «Кримський титан».

Однак журналісти зясували, що «Імекс мінералс» такої техніки не має, а лише знаходить субпідрядників. Таким чином, вона працює як посередник між ОГХК та реальними виконавцями робіт. Журило підтвердив, що особисто знає керівництво та власників «Імекс мінералс».

Журило називає тісну співпрацю очолюваних ним державних підприємств з компаніями, близькими до нього або його друзів, своєю принциповою позицією. «Я не можу переживати за якихось віртуальних, невідомих мені київських підрядників, або донецьких підрядників, я хочу переживати і брати участь в житті тих людей, які живуть поруч з нами», – прокоментував Журило.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , ,

НАШІ БЛОГИ

НОВИНИ РЕГІОНІВ

19.02.2018
18.02.2018
17.02.2018
16.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ РЕГІОНІВ