Суд підтвердив право Януковичів збудувати СПА-центр поруч із вертодромом на Парковій алеї
05.11.2015   //   188 Переглядів

Суд залишив чинним висновок Міністерства культури, яке у вересні 2013 року погодило ТОВ «Делікатес» проект, паспорт опорядження фасадів і генеральний план фізкультурно-оздоровчого центру із рестораном на Петровській алеї (поблизу Зеленого театру) у Києві. Про це свідчить постанова Окружного адміністративного суду Києва від 19 жовтня.

паркова алея

До суду звернувся заступник прокурора Печерського району столиці. Він вказував, що Мінкультури порушило законодавство про культурну спадщину, оскільки погодило генплан об’єкту без інформування Секретаріату ЮНЕСКО.

Суд із доводами прокурора не погодився. Він вказав, що поінформувати Секретаріат ЮНЕСКО можна в будь-який час, в тому числі після затвердження генплану об’єкту.

Як зазначив суд, фізкультурно-оздоровчий центр із рестораном є об’єктом соціальної сфери, будівництво яких допускається у охоронній (буферній) зоні. При цьому у фірми є необхідні погодження Департаменту містобудування і архітектури КМДА та Департаменту культурної спадщини Мінкультури, а також дозвіл на виконання будівельних робіт від ДАБІ.

Суд не прийняв до уваги посилання прокуратури на кримінальне провадження, по якому посадові особи ТОВ «Делікатес» звинувачуються у засміченні ділянки площею 14,1 кв м на Петровській алеї під час проведення земляних робіт, чим державі завдано збитків на 3,35 млн грн, оскільки воно не стосується даного спору і по ньому немає вироку.

Мінкультури підтримало позов прокуратури, однак суд не прийняв це визнання до уваги, оскільки ТОВ «Делікатес», яке є замовником будівництва, заперечував проти позову.

Нагадаємо, у січні 2003 року Київрада передала ТОВ «Делікатес» в оренду на 15 років земельну ділянку площею 0,3 га для будівництва ресторану на Петровській алеї (поблизу Зеленого театру) у Києві. Фірма будує тут елітний СПА-центр «Amber Magic».

Нинішніми засновниками ТОВ «Делікатес» є Яшар Ходжаєв (99%) і саме ТОВ «Делікатес» (1%). Директором фірми залишається Гліб Вакунов. У лютому цього року на Ходжаєва також було перереєстровано офісний центр на вул. Волоській, 11а, у якому знаходився офіс найвідомішої фірми «Сім’ї» – ТОВ «Танталіт».

Поруч із ТОВ «Делікатес» землю орендують також ТОВ «Парк Вей» (0,55 га) і ТОВ «Амадеус Ко» (2,07 га).

Засновниками ТОВ «Парк Вей» є Яшар Ходжаєв (99,9%) і саме ТОВ «Парк Вей» 0,1%. Директором фірми є Олександр Охота, який, так само як і Гліб Вакунов, раніше правцював у Нацагентстві з підготовки до Євро-2012.

Засновниками ТОВ «Амадеус Ко» є Олександр Хом’як і британська компанія «Fineroad Business LLP», яка пов’язана з оточенням Януковича. Як відомо, на ділянці, яку орендує фірма «Амадеус Ко», зводяться найбільший в Україні дата-центр «Парковий» і гелікоптерний майданчик.