Партнерка Бродського не змогла через суд продовжити оренду переходу у столиці
10.10.2015   //   130 Переглядів

Суд відмовився продовжити ще на два роки оренду підземного переходу на бульварі Тараса Шевченка біля станції метро «Університет» для ТОВ «Девілон Груп». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 1 жовтня.

У 2011 році «Девілон Груп» отримала приміщення підземного переходу в оренду на 3 роки. Наприкінці 2014 року фірма запропонувала міськраді залишити їй перехід в оренду ще на два роки, внісши зміни до договору. Не дочекавшись відповіді, «Девілон Груп» звернувся до суду.

У суді фірма послалася на закон «Про оренду державного і комунального майна», відповідно до якого термін договору оренди не може бути меншим ніж 5 років, якщо орендар не пропонує менший термін. «Девілон Груп» вказує, що менший термін він не пропонував, тому має право на свої 5 років оренди.

Суди усіх трьох інстанцій у задоволенні позову фірмі відмовили. Вони вказують, що термін дії договору закінчився у 2014 році. І внести зміни до договору, який є припиненим, неможливо.

При цьому суд зауважив, що фірма мала право вимагати 5 років оренди на стадії укладення договору. Однак після його підписання «Девілон Груп» це право втратив.

Засновниками ТОВ «Девілон Груп» є Ольга Бабіч і Микола Щур. Керівником фірми з червня цього року є Руслан Біжінар.

Ольга Бабіч також була співзасновницею фірми «Містер клін», яка у 2011-2012 рр. також отримала в оренду ряд підземних переходів у столиці. Разом із Бабіч співзасновником цієї фірми також був нинішній депутат Київради Олександр Бродський (фракція «Єдність»).

Як повідомлялось, інвестори платять місту 70-150 грн. за квадратний метр в місяць. Тоді як торговцям площі здають у суборенду по $150-200 за 1 квм ролетної конструкції. При цьому у переходах Майдану вартість оренди сягала $1000 за кв м.