Фірму, яка втратила підряд на 42 мільйони за підробку документів, записав на себе кандидат від «Оппоблоку»
06.10.2015   //   81 Переглядів

Суд визнав недійсним договір Департаменту капбудівництва Одеської ОДА з ТОВ «Будівельно-Інвестиційна Компанія «Комфорт» вартістю 41,95 млн грн. Про це йдеться у рішенні Господарського суду Одеської області від 21 вересня.

У 2013 р. «Будівельно-Інвестиційна Компанія «Комфорт» виграла тендер Департаменту капітального будівництва Одеської облдержадміністрації на будівництво школи у селі Бурдівка. Вартість договору склала 41,95 млн грн.

Прокуратура подала позов про визнання договору недійсним, вказуючи на порушення при проведенні закупівлі. Зокрема, вартість договору перевищує бюджетні асигнування, а пропозиція фірми-переможця містила недостовірні дані. Встановлено, що за компанією «Комфорт» не обліковується обладнання і офіційно там працює тільки одна особа – директор. Тоді, як у документах на тендер фірма вказала 148 робітників.

Крім того, у жовтні минулого року директора і засновника компанії «Комфорт» вироком суду визнано у службовому підробленні з метою перемоги на вищезгаданому тендері.

На судове засідання від фірми-переможця ніхто не з’явився, а виклики до суду були повернуті через неможливість їх вручення.

Суд позов повністю задовольнив і визнав договір з компанією «Комфорт» недійсним.

«Будівельно-Інвестиційна Компанія «Комфорт» була створена за півроку до перемоги на цьому тендері, в грудні 2012 р. Сама фірма зареєстрована в Одесі. На той час її засновником і директором був Максим Биков, мешканець села Нова Іванівка Саратського району (населення 104 ос.). Жодного іншого тендеру «Комфорт» не вигравав.

Саме Бикова восени минулого Апеляційний суд Одеської області засудив до 1 року обмеження волі, водночас звільнивши від відбування покарання з випробуванням на 1 рік; також йому заборонили протягом року обіймати керівні посади.

Сьогодні власником «Комфорту» значиться Богдан Гіганов, який балотується на цих виборах до Одеської міської ради від «Опозиційного блоку». У 2014 році Гіганов брав участь у парламентських виборах від цієї ж партії. Директором «Комфорту» від початку цього року є Віктор Поляковський, який минулого року на парламентських виборах був уповноваженою особою від «Блоку Петра Порошенка».