Мінюст заплатить мільйон доларів, щоб Україна не платила відсотки за неотримані гроші Лазаренка
17.09.2015   //   44 Переглядів

Міністерство юстиції України 11 вересня уклало угоду вартістю $810 тис (близько 17,83 млн. грн. за курсом НБУ) з міжнародною юридичною фірмою «Holland & Knight LLP» для представництва інтересів держави у справі за позовом компаній «Universal Trading & Investment Co., Inc» («ЮТІКо») та «Foundation Honesty International, Inc.» до Генпрокуратури, Міністерства юстиції та держави Україна. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Згідно з розпорядженням Кабміну, тендер провели за переговорною процедурою, оскільки закупівля юридичних послуг пов’язана із захистом прав та інтересів України.

«ЮТІКо» та «Foundation Honesty International, Inc.» у 1998 році були найняті Генпрокуратурою для зібрання доказів та замороження офшорного майна Павла Лазаренка, Петра Кириченка та керівників ЄЕСУ. Компанії повинні були отримати 12% майна, яке незаконно було відібране в України, у якості компенсації за встановлення його місцезнаходження, замороження та допомогу у поверненні цього майна.

У листопаді 2010 року вони подали до Окружного суду штату Массачусетс (м. Бостон, США) позов проти держави Україна, Мінюсту та Генпрокуратури. Підставою була невиплата Україною відсотків компенсації.

Нагадаємо, в листопаді 2014 року суд у Вашингтоні розділив 150 млн. дол. Лазаренка між США та банком «Єврофед», що був заснований екс-прем’єром в Антигуа. На решту від 250 млн. дол., яка заморожена на рахунках у Гернсі та Швейцарії, також претендує уряд США.

Спочатку сума позову складала близько 422 млн. дол. Пізніше суд підтримав більшість аргументів української сторони, відхилив 6 із 7 пунктів позовних вимог та відмовив компанії «Foundation Honesty International, Inc.» бути позивачем у цій справі. Наразі загальна сума позову складає близько 32,4 млн. дол.

Фірма «Holland & Knight LLP» представляє Україну в цій справі з 2013 р.