Сліпі відсудили свою базу відпочинку в Козині, відчужену по інвестиційній схемі
07.09.2015   //   643 Переглядів

Суд зобов’язав повернути у власність Київського учбово-виробничого підприємства № 3 Українського товариства сліпих нежитлові будівлі бази відпочинку «Івушка» по вул. Лугова,7 у смт. Козин. Про це свідчить рішення Апеляційного суду Київської області.

У 1998 році підприємство Українського товариства сліпих (далі -УТОС) отримало тут 4,3 га для будівництва бази відпочинку.

У 2010 році підприємство УТОС залучило інвестора ТОВ «Союз-Інвест», з яким уклало угоду про спільну діяльність із будівництва на ділянці 0,47 га.

За інвестдоговором, підприємство сліпих передавало спірні приміщення у власність «Союз-Інвест» для їх відновлення. Передбачалося, що в майбутньому замовник отримає в об’єкті частку 5%, в грошовому еквіваленті не менше 1,80 млн грн.

У тому ж році фірма «Союз-Інвест» набула право власності на приміщення бази відпочинку (адмінбудівлю, склад, гараж, будинок відпочинку) загальною площе 365 кв.м. на підставі мирової угоди з підприємством УТОС, що була затверджена ухвалою Господарського суду м.Києва від 23 грудня 2010 р.

У жовтні 2011 року «Союз-Інвест» продав колишні приміщення бази «Івушка» сімом громадянам.

З липня минулого року УТОС почало судитися з приводу повернення приміщень бази «Івушка».

30 вересня 2014 Київський апеляційний господарський суд скасував судову ухвалу про затвердження мирової угоди, на підставі якої майно вибуло з власності підприємства УТОС. Суд вказав на те, що, за статутом, керівник підприємства не мав права відчужувати майно без погодження з керівництвом УТОС.

21 жовтня 2014 р. Господарський суд м.Києва визнав недійним договір «Союз-Інвест» і підприємства УТОС.

Апеляційний суд Київської області витребував приміщення на користь Київського учбово-виробничого підприємства № 3.

За даними реєстру майнових прав, будівлями бази відпочинку у смт.Козин по вул.Лугова, 7 володіють Володимир, Людмила, Катерина і Артем Духневичі, а також, Андрій, Юрій і Володимир Монархи.

Фірма «Союз-Інвест» з кінця 2009 року належала Володимиру Грибанову. З кінця 2013 р. директором став Дмитро Артюшенко, він тепер значиться і засновником.